خبرگزاری هرانا

    خانه  > زنان, سایر گروهها, کودکان  >  تجاوز به ۳ دختر دارای معلولیت در یکی از مراکز نگهداری ارومیه

تجاوز به ۳ دختر دارای معلولیت در یکی از مراکز نگهداری ارومیه

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۱۸ مردادماه، صفحه توئیتر کمپین معلولان (کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت) از مورد آزار جنسی قرار گرفتن ۳ دختر دارای معلولیت در یکی از مراکز نگهداری ارومیه توسط خدمه، در اواسط سال گذشته خبر داد. این کمپین ضمن ابراز نگرانی از عدم انتشار جزئیات این پرونده از سوی دادستانی و بهزیستی، در این توییت خطاب به رئیس قوه قضائیه، خواستار رسیدگی به این پرونده و اطلاع رسانی در این خصوص شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰، صفحه توئیتر کمپین معلولان (کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت) از مورد آزار جنسی قرار گرفتن ۳ دختر دارای معلولیت در یکی از مراکز نگهداری ارومیه توسط خدمه، در اواسط سال گذشته خبر داد.

این کمپین ضمن ابراز نگرانی از عدم انتشار جزئیات این پرونده از سوی دادستانی و بهزیستی، در این توییت خطاب به رئیس قوه قضائیه، خواستار رسیدگی به  این پرونده و اطلاع رسانی در این خصوص شد.

اذیت و آزار افراد دارای معلولیت در مراکز نگهداری در کشور مسوبق به سابقه است.

پیش از این نیز در سال ۹۶ یکی از مددکاران یکی از مراکز نگهداری از افراد دارای معلولیت در گفتگو با خبرگزاری مهر از آزار و اذیت جنسی یک دختر دارای معلولیت توسط یکی از نیروهای تاسیساتی این مرکز، به دفعات متعدد خبر داده بود. به گفته این مددکار، پس از احراز این موضوع برای مدیر مرکز، هیچ اقدامی برای دفاع از این دختر انجام نشده و برای حل این موضوع تصمیمی مبنی بر انتقال او به مرکز دیگری گرفته شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید