خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار / مسمومیت غذایی ۱۰۰ کارگر در جاسک

مصدومیت یک کارگر در سایه فقدان ایمنی کار / مسمومیت غذایی ۱۰۰ کارگر در جاسک

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز شنبه ۱۶ مردادماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر در اصفهان طی حادثه ای در حین کار مصدوم شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است. بنا بر خبری دیگر، حدود ۱۰۰ کارگر در یکی از شرکت‌های پیمانکار نفت در کوه مبارک جاسک بر اثر استفاده از غذای شرکت، مسموم و از این تعداد ۷۰ کارگر به بیمارستان منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، طی ۲۴ ساعت گذشته، شماری از کارگران شاغل در یکی از شرکت‌های پیمانکار نفت در کوه مبارک جاسک بر اثر خوردن غذای مسموم، به بیمارستان منتقل شدند.

بر اساس این گزارش، شماری از کارگرانی که گفته می‌شود در استخدام شرکت‌های پیمانکار نفت در کوه مبارک جاسک بوده‌اند، به دلیل مسمومیت غذایی ناشی از خوردن احتمالی سوسیس فاسد به بیمارستان جاسک منتقل شدند که در این میان برخی به صورت سرپایی درمان شدند.

به نقل از کارگران؛ گفته می‌شود تعداد مسموم‌شدگانی که به بیمارستان منتقل شده‌اند حدود ۷۰ نفر هستند که از این تعداد، شماری پس از تزریق سرم، بیمارستان را ترک کردند.

بر اساس این گزارش؛ تعداد تقریبی کارگران مسموم شاغل در این شرکت نفتی تا حدود ۱۰۰ نفر برآورد می‌شود.

مصدومیت یک کارگر در اصفهان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، یک کارگر در اصفهان طی حادثه ای در حین کار، مصدوم شد.

 بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات عمومی شهرداری اصفهان، بعد از انتشار خبری مبنی بر گیر کردن دستِ یک کارگر ۵۰ ساله در دستگاه پرس، گروه امداد و نجات از ایستگاه‌های ۱۵ و ۴ به محل حادثه در خاتون آباد اعزام شدند و دست وی را خارج کردند.

بر اساس این گزارش، کارگر مذکور به نیروهای اورژانس تحویل داده شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید