خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  بازداشت ۸ شهروند توسط نیروهای امنیتی در بهبهان

بازداشت ۸ شهروند توسط نیروهای امنیتی در بهبهان

خبرگزاری هرانا – صبح روز سه‌شنبه ۱۲ مردادماه مهران ‌طیبی، محمد طیبی، علی طیبی، محمد شکری، امیررضا طیبی، سیاوش خلیلی، مقداد طیبی و احمدرضا طیبی، از اهالی روستای کردستان بزرگ از توابع شهرستان بهبهان توسط نیروهای امنیتی در منازل خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. نیروهای امنیتی در زمان بازداشت منزل این شهروندان را مورد بازرسی قرار داده و شماری از لوازم شخصی آنان را ضبط کرده و با خود برده‌اند. گفته می‌شود که بازداشت این افراد با ضرب و شتم توسط نیروهای امنیتی همراه بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعت ۴ صبح روز سه‌شنبه ۱۲ مردادماه ۱۴۰۰، مهران ‌طیبی، محمد طیبی، علی طیبی، محمد شکری، امیررضا طیبی، سیاوش خلیلی، مقداد طیبی و احمدرضا طیبی، از اهالی روستای کردستان بزرگ از توابع شهرستان بهبهان توسط نیروهای امنیتی در منازل خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

نیروهای امنیتی در زمان بازداشت منزل این شهروندان را مورد بازرسی قرار داده و شماری از لوازم شخصی آنان را ضبط کرده و با خود برده‌اند. گفته می‌شود که بازداشت این شهروندان همراه با ضرب و شتم شدید و به بهانه شرکت در اعتراضات خوزستان نسبت به بی آبی و سو مدیریت مسئولان صورت گرفته است. تا زمان تنظیم این گزارش از اتهامات مطروحه و محل نگهداری آنان اطلاعی در دست نیست.

یک منبع مطلع در خصوص بازداشت این شهروندان به هرانا گفت: «صبح زود حدود ۲۰ الی ۳۰ مامور امنیتی در حالی که با کلاشینکف تیراندازی هوایی می‌کردند وارد روستا شده و به منازل ۱۵ تن از اهالی روستا رفتند. سیاوش خلیلی و امیررضا طیبی نیز در نبود برادرنشان که ماموران قصد بازداشت آنان را داشتند، دستگیر شده‌اند.»

هرانا پیشتر در گزارشی با عنوان “گزارش جمع بندی از هفته دوم اعتراضات خوزستان/ اعتراض در ۴۱ شهر” از احراز هویت ۱۷۱ تن از بازداشت شدگان خبر داده بود. تجمعات مردمی از شب پنجشنبه ۲۴ تیرماه در استان خوزستان در اعتراض به بی آبی و سوء مدیریت مسئولان، در این استان آغاز شد. این اعتراضات طی دو هفته به دست کم ۴۱ شهر گسترش یافت. بر اساس گزارشات دریافتی علاوه بر ده‌ها کشته و زخمی در جریان این اعتراضات صدها شهروند معترض نیز بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید