خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  مسیب رئیسی یگانه از زندان تهران بزرگ به مرخصی اعزام شد

مسیب رئیسی یگانه از زندان تهران بزرگ به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – مسیب رئیسی یگانه، زندانی سیاسی امروز دوشنبه ۱۱ مردادماه از زندان تهران بزرگ به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۱ مردادماه ۱۴۰۰، مسیب رئیسی یگانه، زندانی سیاسی از زندان تهران بزرگ به مرخصی ۵ روزه اعزام شد.

آقای رئیسی یگانه که مبتلا به بیماری قلبی است، پیش از این در تاریخ ۱۹ اسفند ۹۹ به مرخصی اعزام شده و روز جمعه ۱۳ فروردین‌ماه، پس از بازگشت به زندان اوین، به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود. به گفته یک منبع نزدیک به خانواده این زندانی، وی در طول ایام مرخصی هر ۴۸ ساعت مکلف به ثبت امضا در کلانتری نواب بوده است. وی مجددا در تاریخ ۳۱ فروردین‌ماه امسال از زندان تهران بزرگ به مرخصی ۲۰ روزه اعزام و در تاریخ ۲۵ اردیبهشت‌ماه با پایان ایام مرخصی به زندان بازگشت.

این شهروند در تاریخ ۲۸ شهریور ۹۶ توسط ماموران وزارت اطلاعات همراه با ضرب و شتم شدید بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی پس از ۳۱ روز با پایان مراحل بازجویی به بند ۴ زندان اوین منتقل شد. آقای رئیسی یگانه پس از ۱۷ روز نگهداری در بند عمومی با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

مسیب رئیسی یگانه سپس توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام، توهین به مقدسات اسلام و توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم نهایتا در تاریخ ۲۵ اردیبهشت سال ۹۸ توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان به ریاست قاضی احمد زرگر تهران عینا تایید شد.

وی در سال ۹۵ نیز بازداشت و توسط دادگاه انقلاب خوزستان به ۱ سال حبس تعلیقی محکوم شد که این حکم با قطعی شدن حکم جدید لازم الاجرا شده است.

آقای رئیسی یگانه نهایتا در تاریخ ۱۵ بهمن ۹۸ پس از حضور در دادسرای اوین بازداشت و برای تحمل مدت محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد.

مسیب رئیسی یگانه متولد ۱۳۶۲ است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید