خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  صدور حکم آزادی مشروط بهنام شیخی، همزمان با احضار جهت اجرای حکم تبعید

صدور حکم آزادی مشروط بهنام شیخی، همزمان با احضار جهت اجرای حکم تبعید

خبرگزاری هرانا –  بهنام شیخی، فعال ترک (آذربایجانی) که در مرخصی به سر می برد از صدور حکم آزادی مشروط خود مطلع شد. او همزمان با اطلاع از این حکم، جهت اجرای محکومیت ۲ سال تبعید خود به شهرستان مسجد سلیمان احضار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۱۰مردادماه ۱۴۰۰، بهنام شیخی، فعال ترک (آذربایجانی) از صدور حکم آزادی مشروط خود مطلع شد.

آقای شیخی که پیشتر از زندان اوین به مرخصی اعزام شده بود همزمان با اطلاع از پذیرفته شدن درخواست آزادی مشروط با دریافت ابلاغیه ای که توسط شعبه ۲ اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان مسجدسلیمان صادر شده، جهت اجرای حکم ۲ سال تبعید، به شهرستان مسجد سلیمان از توابع استان خوزستان احضار شد.

بهنام شیخی به همراه حمید منافی، علیرضا فرشی، اکبر آزاد و سه تن دیگر در اسفندماه ۱۳۹۲ به دلیل شرکت در مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در نسیم شهر تهران بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان زمان دادرسی آزاد شد.

این شهروندان در سال ۱۳۹۵ در مرحله بدوی توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان بهارستان هر یک از بابت اتهام “مشارکت در تشکیل جمعیت به منظور برهم زدن امنیت کشور” ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به مسجد سلیمان از توابع استان خوزستان محکوم شد.

این حکم توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی بابایی به ۲ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید تقلیل یافت.

وی پیشتر در تاریخ ۳۱ تیرماه ۹۹ جهت تحمل مدت محکومیت خود توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید