خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  مرخصی درمانی مژگان کاوسی تمدید شد

مرخصی درمانی مژگان کاوسی تمدید شد

خبرگزاری هرانا – مرخصی مژگان کاوسی زندانی سیاسی، به مدت یک هفته دیگر تمدید شد. خانم کاوسی روز چهارشنبه ۳۰ تیرماه امسال در پی ابتلا به ویروس کرونا و وخامت حال جسمی‎‌اش، از زندان اوین به مرخصی استعلاجی اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، مدت مرخصی مژگان کاوسی زندانی سیاسی به مدت یک هفته دیگر تمدید شد.

خانم کاوسی روز چهارشنبه ۳۰ تیرماه ۱۴۰۰، به دلیل حال نامناسب ناشی از ابتلا به ویروس کرونا، از زندان اوین به مرخصی استعلاجی اعزام شد.

اعزام این زندانی سیاسی به مرخصی، چهار روز پس مثبت شدن تست کرونا و پس از شدت گرفتن بیماری او صورت گرفته است.

مژگان کاوسی در تاریخ ۲۹ آبان ماه ۹۸، در جریان اعتراضات سراسری موسوم به “اعتراضات آبان ماه” توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در نوشهر بازداشت و پس از سه هفته از بازداشتگاه یکی از نهادهای امنیتی در ساری به بند زنان زندان نوشهر منتقل شد. او نهایتا در تاریخ ۲۸ آذرماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

خانم کاوسی در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب نوشهر از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به شش ماه حبس تعزیری، به اتهام “عضویت در گروه‌های مخالف نظام” ۳۳ ماه حبس و برای اتهام “تحریک مردم جهت بر هم زدن نظم و امنیت کشور” به تحمل ۳۰ ماه حبس تعزیری محکوم شد. وی در مرحله تجدیدنظر و با اعتراض دادستان با افزایش میزان محکومیت مواجه شد. وی از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۷ ماه و ۱۵ روز حبس و برای اتهام “تحریک مردم جهت بر هم زدن نظم و امنیت کشور” به ۳۶ ماه حبس تعزیری و به اتهام “عضویت در گروه‌های مخالف نظام” به ۳۳ ماه حبس محکوم شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد از بابت اتهام “تحریک مردم جهت بر هم زدن نظم و امنیت کشور” و ۳۶ ماه حبس تعزیری برای وی قابل اجرا است.

او نهایتا در تاریخ ۳۰ اردیبهشت جهت تحمل حبس بازداشت و به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

مژگان کاوسی، فرزند اکبر، محقق، مترجم و از باورمندان به آیین یارسان است. کتاب “انفال و سرگذشت تیمور، تنها بازمانده از گورهای جمعی زنان و کودکان انفال شده” در سال ۹۸ با ترجمه مژگان کاوسی در انتشارات توکلی تهران چاپ شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید