خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  آزادی داود رحیمی و کریم اسماعیل زاده با تودیع قرار در تبریز

آزادی داود رحیمی و کریم اسماعیل زاده با تودیع قرار در تبریز

خبرگزاری هرانا – داود رحیمی، شهروند ساکن تبریز امروز سه‌شنبه ۵ مردادماه با تودیع قرار به صورت وقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. آقای رحیمی روز شنبه ۲ مرداد در جریان تحمع اعتراضی شهروندان تبریز در حمایت از مردم خوزستان بازداشت شده بود. همزمان کریم اسماعیل زاده، دیگر شهروند اهل تبریز که روز شنبه ۲ مردادماه پس از احضار به اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت شده بود نیز با تودیع قرار به صورت موقت آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۵ مردادماه ۱۴۰۰، داود رحیمی، شهروند ساکن تبریز با تودیع قرار آزاد شد.

آزادی آقای رحیمی با تودیع قرار ۴۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است. همچنین امروز کریم اسماعیل زاده، دیگر شهروند اهل تبریز که روز شنبه ۲ مردادماه پس از احضار به اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت شده بود، با تودیع قرار به صورت موقت آزاد شد.

گفته می‌شود که پرونده آقای اسماعیل زاده در شعبه ۱۶ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز مورد بررسی قرار گرفته است.

روز شنبه ۲ مردادماه، شماری از شهروندان ساکن تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان به بی آبی  و سوء مدیریت مسئولان که از شب پنجشنبه ۲۴ تیرماه آغاز شده است، دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند. هرانا پیشتر طی گزارشی، از بازداشت دستکم سه شهروند به نام های محمد محمودی، داود رحیمی و صمد لادوندی‌ توسط نیروهای امنیتی در جریان این اعتراضات خبر داده بود. هرچند منابع محلی تعداد بازداشت شدگان را بیش از این تعداد عنوان کرده اند.

طی روزهای اخیر، قبل و در جریان این اعتراضات، شهروز برزگر، شاهین برزگر، امیر ستاری، وحید ابهری، مجتبی عبدلی‌، محمد مردی، یوسف سلحشور، نادر صادقیان، پرویز سیابی، سیامک کوشی و اولدوز قاسمی نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

از این میان اولدوز قاسمی به زندان تبریز منتقل شده و سیامک کوشی، محمد محمودی روز گذشته با قرار وثیقه آزاد شدند. از وضعیت شهروندان بازداشت شده دیگر اطلاع دقیقی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید