خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  عدم رسیدگی پزشکی نسبت به وضعیت نرگس ادیب در زندان اوین

عدم رسیدگی پزشکی نسبت به وضعیت نرگس ادیب در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – نرگس ادیب، زندانی سیاسی بیمار بدون رسیدگی پزشکی دوران محکومیت خود را در بند زنان زندان اوین سپری می‌کند. خانم ادیب که از مشکلات متعدد پزشکی همچون ناراحتی تنفسی، بیماری برونشیت و آسم رنج می‌برد، علیرغم درد مفاصل و اعزام به بیمارستان جهت انجام ام آر آی تاکنون نتایج آزمایش و یا دارویی در این خصوص دریافت نکرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰، نرگس ادیب، زندانی سیاسی بدون رسیدگی پزشکی دوران محکومیت خود را در بند زنان زندان اوین سپری می‌کند.

خانم ادیب از مشکلات متعدد پزشکی همچون ناراحتی تنفسی، بیماری برونشیت و آسم و درد مفاصل رنج می‌برد. به گفته یک منبع مطلع، این زندانی سیاسی تیرماه امسال جهت انجام آزمایش ام آر آی کمر به بیمارستان خارج از زندان اعزام شده بود با این وجود تاکنون نتیجه آزمایش به او داده نشده و یا دارویی در این خصوص دریافت نکرده است.

خانم ادیب (ادیبی) پیشتر در تاریخ ۲۰ تیرماه ۹۶ توسط ماموران وزارت اطلاعات در تهران بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی در تاریخ ۱۰ مردادماه با پایان مراحل بازجویی و تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

در تاریخ ۸ آبان‎ماه همان سال نرگس ادیب توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشاالله احمدزاده از بابت اتهامات اجتماع و تبانی، توهین به رهبری، توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی و تبلیغ علیه نظام، مجموعا به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد.

این حکم در تاریخ ۲ اردیبهشت ۹۹ توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی بابایی به ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.

وی نهایتا تیرماه سال گذشته پس از حضور در شعبه ۱ واحد اجرای احکام دادسرای اوین به ریاست قاضی محمدمهدی براعه بازداشت و به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

نرگس ادیب، فرزند حسین، ۵۸ ساله، مادر دو فرزند و سرپرست خانواده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید