خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  سیاوش امامی به ۳ ماه حبس محکوم شد / سند

سیاوش امامی به ۳ ماه حبس محکوم شد / سند

خبرگزاری هرانا – سیاوش امامی، شهروند اهل شهرستان آمل توسط دادگاه انقلاب این شهر به ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شد. او در تاریخ ۲۵ خردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت و پس از پانزده روز با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سیاوش امامی، شهروند اهل شهرستان آمل توسط دادگاه انقلاب این شهر به حبس محکوم شد.

بر اساس حکمی که روز شنبه ۲ مردادماه ۱۴۰۰ توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب آمل به ریاست قاضی مرتضی مهدوی صادر و طی روزهای اخیر به این شهروند ابلاغ شده است، سیاوش امامی از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۳ ماه و ۱ روز حبس تعزیری محکوم شده است.

دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای امامی در تاریخ ۱۵ تیرماه امسال در این شعبه برگزار شده بود.

آقای امامی روز سه‌شنبه ۲۵ خردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات شهرستان نور بازداشت و مدتی بعد پس از اتمام بازجویی اولیه به یک سلول انفرادی در اداره اطلاعات مرکز ساری منتقل شد. ماموران در زمان بازداشت ضمن تفتیش منزل برخی از لوازم شخصی از جمله تلفن همراه، کتاب و جزوه های وی را ضبط کرده و با خود بردند.

پیشتر یک منبع مطلع در خصوص بازداشت این شهروند به هرانا گفته بود: “ساعت ۸ صبح، ۷ تن از نیروهای امنیتی به منزل پدری سیاوش امامی رفته و با ایجاد رعب و وحشت پس از تفتیش منزل و ضبط برخی لوازم شخصی، سیاوش را بازداشت کردند. در جریان این اقدام نیروهای امنیتی، خواهر سیاوش امامی دچار شوک عصبی شده و به بیمارستان منتقل شد”. به گفته این منبع مطلع؛ سیاوش امامی در زمان بازداشت در سلول انفرادی اداره اطلاعات ساری تحت بازجویی همراه با فشار جهت اخذ اعترافات اجباری در مقابل دوربین و با لباس زندان قرار گرفته است.

 آقای امامی نهایتا روز چهارشنبه ۹ تیرماه با اتمام مراحل بازجویی و پس از اخذ آخرین دفاعیات او در شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آمل با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

سیاوش امامی، شهروند اهل شهرستان آمل واقع در استان مازندران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید