خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدیدنظر استان کردستان؛ سامان کریمی به ۹ سال حبس محکوم شد

دادگاه تجدیدنظر استان کردستان؛ سامان کریمی به ۹ سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدیدنظر استان کردستان، سامان کریمی، شهروند اهل سنندج را به ۹ سال حبس تعزیری محکوم کرد. با اعمال ماده ۱۳۴، مجازات اشد یعنی ۴ سال زندان برای وی قابل اجرا خواهد بود. حکم اعدام آقای کریمی پیشتر توسط دیوان عالی کشور نقض شد. وی پس از ارجاع پرونده جهت رسیدگی مجدد، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه تجدیدنظر استان کردستان، سامان کریمی، شهروند اهل سنندج را به حبس محکوم کرد.

بر اساس این حکم که توسط شعبه ۴ دادگاه تجدیدنظر استان کردستان روز شنبه ۲۶ تیرماه ۱۴۰۰ صادر و ابلاغ شده است، سامان کریمی از بابت اتهام ” اجتماع و تبانی به قصد اقدام علی امنیت کشور” به ۴ سال حبس، به اتهام “عضویت در گروه‌های مخالف نظام؛ ۴ سال حبس و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال، مجموعا ۹ سال حبس تعزیری محکوم شده است. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۴ سال برای وی قابل اجرا است.

وی پیشتر توسط شعبه اول دادگاه انقلاب کردستان از بابت این اتهامات به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

آقای کریمی در تاریخ ۱۷ آبان ۹۷ در تپه سلیمان بگ در بانه توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به بازداشتگاه شهرافر سنندج منتقل شد. او نهایتا پس از ۳ ماه با پایان مراحل بازجویی به زندان سنندج منتقل شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سامان کریمی در تاریخ ۲۱ آبان ۹۸ در شعبه ۱ دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی برگزار و در تاریخ ۳۱ آذر ۹۸ از بابت اتهامات بغی، عضویت و همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام به اعدام و ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد.

این حکم اوایل شهریور ماه سال گذشته توسط شعبه ۲۷ دیوان عالی کشور نقض و پرونده به شعبه صادرکننده حکم بازگردانده شد. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای کریمی زندانی در تاریخ ۹ اسفندماه ۹۹ در دادگاه انقلاب سنندج برگزار شد و پس از آن دستور آزادی وی با تودیع قرار وثیقه از زندان سنندج صادر شد. او در تاریخ ۱۴ اسفندماه با تودیع قرار وثیقه یک میلیارد و پانصد میلیون تومانی به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید