خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارکنان اورژانس ۱۱۵ بوشهر و کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌ آهن جنوب شرق

معوقات مزدی کارکنان اورژانس ۱۱۵ بوشهر و کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌ آهن جنوب شرق

خبرگزاری هرانا – جمعی از کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌ آهن جنوب شرق از عدم پرداخت معوقات مزدی و بیمه ای خود خبر دادند. همچنین کارکنان اورژانس ۱۱۵ بوشهر، سه ماه حقوق معوقه دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، تعدادی از کارکنان اورژانس ۱۱۵ شاغل در استان بوشهر حدود سه ماه حقوق معوقه دارند.

بر اساس این گزارش، یکی از کارکنان اورژانس ۱۱۵ بوشهر گفت: تعدادی از کارکنان اورژانس ۱۱۵بوشهر از فروردین ماه سال جاری حقوق دریافت نکرده‌اند. ما حدود ۹۵ نفر هستیم که تحت مسئولیت یک پیمانکار به صورت قرارداد حجمی برای خدمت به نیازهای درمانی شهروندان مشغول کاریم.

او با بیان اینکه پیمانکار در پرداخت حقوق کارکنان اورژانس ۱۱۵ بوشهر کوتاهی می‌کند، افزود: در پیگیری مطالبات خود از دانشگاه علوم پزشکی جلسه‌ای در خصوص پرداخت مطالباتمان از سوی هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی برگزار شده است.

یکی دیگر از این کارکنان اظهار داشت: انتظار داریم در شرایط سخت کرونا و اقتصادی کشور؛ مسئولان موضوع معوقات مزدی کارکنان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر را پیگیری کنند.

معوقات مزدی کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌ آهن جنوب شرق

به گزارش ایلنا، حدود ۲۷۰ نفر از کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن جنوب شرق، از عدم پرداخت معوقات مزدی و بیمه ای خود خبر دادند.

بر اساس این گزارش، این کارگران در استخدام پیمانکارند و گفته می‌شود که پیمانکار پیشین هنوز با آن‌ها تسویه حساب نکرده‌است.

کارگران مورد نظر بین سالهای ۹۸ تا پایان ۹۹ به مدت دو سال در استخدام شرکت پیمانکاری «ریل صنعتکاران» بودند و آنطور که خود می‌گویند طی این دو سال بخشی از مطالبات خود را از کارفرمای شرکت پیمانکاری طلبکارند.

این مطالبات بین ۴ تا ۵ میلیون تومان ارزش دارد و شامل حق سنوات، عیدی، حق مرخصی، اضافه کاری و برخی مزایای عرفی همانند حق روز کارگر، عید فطر و… می‌شود.

در همین راستا؛ شکایتی نیز علیه پیمانکار در اداره کار زاهدان ثبت شده است که کارگران می‌گویند هنوز نتیجه‌ای از آن نگرفته‌اند.

طبق اظهارات کارگران، شرکت راه‌آهن جنوب شرق بعد از خروج پیمانکار قبلی، قرارداد کار جدیدی را در بخش تامین و پشتیبانی خطوط ابنیه فنی با پیمانکار جدید منعقد کرده و در حال حاضر کارگران بیش از سه ماه است زیر نظر پیمانکار جدید (شرکت تراورس) به همان حرفه سابق اشتغال دارند، اما ظاهرا پیمانکار جدید زیر بار پرداخت به موقع حقوق و بیمه کارگران نمی‌رود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید