خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  پرونده سازی در زندان ارومیه؛ دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سه زندانی برگزار شد

پرونده سازی در زندان ارومیه؛ دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سه زندانی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۲۷ تیر، دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ابراهیم صدیق همدانی و فرزندش سالار صدیق همدانی، زندانیان سیاسی زندان ارومیه و محمدرضا عین اللهی، زندانی جرائم عمومی در یک پرونده مشترک، به صورت آنلاین توسط شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه برگزار شد. جلسه نخست رسیدگی به اتهامات این زندانیان در روز سه شنبه ۱۵ تیرماه امسال در شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه برگزار شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۷ تیر، دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ابراهیم صدیق همدانی و فرزندش سالار صدیق همدانی، زندانیان سیاسی زندان ارومیه و محمدرضا عین اللهی، زندانی جرائم عمومی در یک پرونده مشترک، برگزار شد.

در جریان این جلسه که به صورت آنلاین توسط شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی مسعود رجبی برگزار شده است، این شهروندان در خصوص اتهامات “عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام، فعالیت تبلیغی علیه نظام و قیام مسلحانه در زندان” به دفاع از خود پرداخته‌اند.

جلسه نخست رسیدگی به اتهامات این سه زندانی روز سه‌شنبه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۰ در این شعبه برگزار شد.

محمدرضا عین اللهی، زندانی جرائم عمومی، دوران محکومیت خود را از بابت اتهامات مالی در زندان ارومیه سپری می‌کند.

ابراهیم صدیق همدانی فرزند صادق و پسرش سالار صدیق همدانی و دخترش مریم در تاریخ ۴ اسفندماه ۹۷ بازداشت و روز سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸، پس از دو ماه بازجویی به زندان مرکزی این شهر منتقل شدند. مریم صدیق همدانی نیز که به بند زنان این زندان منتقل شده بود در تاریخ ۵ اردیبهشت ۹۸ با تودیع قرار از زندان ارومیه آزاد شد.

ابراهیم و سالار صدیق همدانی نهایتا توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه هرکدام از بابت اتهاماتی از جمله “اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از سازمانهای مخالف نظام” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

سالار صدیق همدانی در تاریخ ۱۴ مرداد ۹۹ همراه با پدرش ابراهیم صدیق همدانی از زندان ارومیه به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شدند. ابراهیم صدیق همدانی در تاریح ۱۷ مردادماه ۹۹، از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به زندان ارومیه منتقل شد. سالار صدیق همدانی نیز در تاریخ ۳۰ مردادماه همان سال به زندان بازگردانده شد. این دو زندانی سیاسی در دوره بازجویی به “فعالیت تبلیغی علیه نظام در زندان” متهم شدند.

این شهروندان پیشتر در تاریخ ۲۷ مهر ۹۹ جهت تفهیم اتهام از بابت پرونده جدیدی که طی مدت حبس علیه آنان گشوده شده است، به شعبه ۶ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ارومیه منتقل شده بودند.

گفته می شود ابراهیم صدیق همدانی پیشتر نیز در سال ۸۴ از بابت اتهام همکاری با سازمان مورد اشاره بازداشت و به ۶ سال حبس محکوم شده و پس از تحمل دو سال حبس به صورت مشروط آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید