خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  بازداشت کوتاه مدت یک شهروند در سنندج

بازداشت کوتاه مدت یک شهروند در سنندج

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه، یک شهروند اهل شهرستان سنندج، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ساعاتی بعد پس از اتمام بازجویی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه ۱۴۰۰، یک شهروند اهل شهرستان سنندج توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت و پس از اتمام بازجویی آزاد شد.

هویت این شهروند فرید نقشبندی، عضو مکتب قرآن، کارمند آموزش و پرورش ناحیه ۱ سنندج و شاغل در یکی از دبیرستان‌های این شهر با ۳۳ سال سابقه خدمت عنوان شده است.

در این گزارش آمده است: نیروهای لباس شخصی که ابتدا خود را پلیس آگاهی و سپس امنیتی معرفی کرده اند، آقای نقشبندی را بازداشت و تا ساعت ۱۹ همان روز، درباره‌ی موضوعات مختلف اغلب مربوط به مکتب قرآن، وی را مورد بازجویی قرار داده اند. نیروهای امنیتی پس از ضبط تلفن همراه آقای نقشبندی، وی را چشم بسته در سطح شهر رها می‌کنند.

بر اساس این گزارش، همچنین روز شنبه ۲۶ تیرماه نیز، ستاد خبری اداره اطلاعات کردستان سه بار از طریق تماس تلفنی این عضو مکتب قرآن را احضار و به وی اعلام شده در رابطه با همان پرونده به اداره اطلاعات مراجعه کند. در مقابل این درخواست، او گفته است که بنا بر مصوبه‌ی شورای مدیریت، حضور افراد مکتب قرآنی در بازجویی، باید با احضاریه رسمی دادگستری صورت بگیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید