خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت سه کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت سه کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا –امروز شنبه ۲۶ تیرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، سه کارگر در شهرهای ایوان و شیراز دچار حادثه شدند. طی این حوادث یک کارگر مصدوم و دو کارگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، دو کارگر ساختمانی در شهر ایوان، در اثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست دادند.

بر اساس این گزارش، دو کارگر ساختمانی در شهر ایوان در شمال استان ایلام، هنگام کار در یک مجتمع ساختمانی، بر اثر سقوط از ارتفاع و برخورد با زمین جان باختند.

سعید عالی‌پور فرمانده انتظامی شهرستان ایوان در خصوص این خبر گفت: این حادثه در شهر ایوان برای دو کارگر ساختمانی اتفاق افتاده است که به دلیل نامعلومی از ارتفاع سقوط کردند.

از قرار معلوم، یکی از کارگران در جا کشته و کارگر دومی بعد از انتقال به نزدیک‌ ترین بیمارستان جان خود را از دست می‌دهد.

مصدومیت یک کارگر در شیراز

به گزارش رکنا، امروز شنبه ۲۶ تیرماه ۱۴۰۰، یک کارگر در شیراز در پروژه ساختمانی، انگشتانش قطع شد.

رییس سازمان آتش‌نشانی شیراز گفت: رعایت نکردن اصول ایمنی هنگام کار در پروژه ساختمانی، سقوط قطعات آهنی را از ارتفاع بر سر کارگر جوان در پی داشت.

حمد هادی قانع افزود: به دنبال تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اطلاع رسانی این حادثه، ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی شیراز بی درنگ آتش نشانان ایستگاه ۴ و گروه امداد و نجات کوهستان از ایستگاه ۲۲ را ساعت ۱۶:۳۱ امروز به میدان معلم اعزام کرد.

او گفت: براساس گزارش این حادثه، به دلیل عدم ایمنی هنگام حمل قطعات آهن به وسیله تاور در یک پروژه ساختمانی نیمه کاره، به یکباره قطعات آهن به عمق ۶ متری محل گودبرداری ساختمان سقوط و منجر به قطع انگشت پای کارگر جوان در حال کار شد.

قانع ادامه داد: با توجه به مصدومیت کارگر و عدم توانایی حرکتی وی آتش نشانان به سرعت این مرد جوان را بر روی برانکارد فیکس کردند و او را از گودال خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند.

او تصریح کرد: نیرو‌های عملیاتی پس از تحویل مصدوم به عوامل اورژانس و ارائه تذکرات ایمنی به مسئولان کارگاه ساختمانی، مأموریت خود را به پایان رساندند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید