خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  سیستان و بلوچستان؛ فقدان امکانات پزشکی و آمبولانس، مرگ یک کودک را رقم زد

سیستان و بلوچستان؛ فقدان امکانات پزشکی و آمبولانس، مرگ یک کودک را رقم زد

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۲۲ تیرماه، فقدان امکانات درمانی و نبود آمبولانس در مرکز درمانی علی آباد واقع در شهرستان سرباز مرگ یک کودک را در پی داشت. تلاش خانواده این کودک جهت انتقال فرزندشان با خودروی شخصی به بیمارستان راسک به دلیل اتمام کپسول اکسیژن در میانه راه و وخیم شدن وضعیت این کودک ناکام ماند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، عصر امروز سه شنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۰، یک کودک که به دلیل نبود آمبولانس و امکانات درمانی در مرکز درمانی علی آباد با خودروی شخصی به بیمارستان راسک منتقل شده بود، جان خود را از دست داد.

هویت این کودک که در پی غرق شدن در رودخانه سرباز به مرکز درمانی علی آباد منتقل شده بود، انفال گهرام‌زئی، فرزند محسن و ساکن روستای جمیدر از توابع شهرستان سرباز عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، پرسنل پزشکی یک کپسول اکسیژن در خودروی شخصی نصب کرده بودند، اما اتمام کپسول اکسیژن قبل از رسیدن به بیمارستان، موجب وخامت حال بیمار شد.

این کودک پس از رسیدن به بیمارستان به حالت کما رفته و چند ساعت بعد جان خود را از دست داد.

لازم به ذکر است پیشتر نیز در تاریخ ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۰، یک کودک از اهالی روستای دزبگان از توابع شهرستان سرباز که در پی غرق شدن به مرکز درمانی علی‌آباد منتقل شده بود، به دلیل نبود امکانات درمانی، در مسیر انتقال به بیمارستان ایرانشهر جان خود را از دست داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید