خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  پرونده سازی در زندان؛ تفهیم اتهام سه زندانی سیاسی در دادیاری ارومیه

پرونده سازی در زندان؛ تفهیم اتهام سه زندانی سیاسی در دادیاری ارومیه

خبرگزاری هرانا – نایب حاجی زاده ینگجه، کیهان مکرم انبی و نائب عسکری، زندانیان سیاسی امروز دوشنبه ۲۱ تیرماه از بابت پرونده‌ای که اخیرا برای آنها گشوده شده، در شعبه ۱ بازپرسی دادیاری ارومیه مورد تفهیم اتهام قرار گرفتند. به گفته یک منبع مطلع این پرونده در پی اعتراض شماری از زندانیان سیاسی مقابل افسرنگهبانی زندان به ضرب و شتم نایب حاجی زاده توسط دو تن از زندانیان متهم به جرایم عمومی گشوده شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۱ تیرماه ۱۴۰۰، نایب حاجی زاده ینگجه، کیهان مکرم انبی و نائب عسکری، زندانیان سیاسی در شعبه ۱ بازپرسی دادیاری ارومیه مورد تفهیم اتهام قرار گرفتند.

در جریان این جلسه بازپرسی این شهروندان در خصوص اتهاماتی از جمله “اخلال در نظم زندان و توهین به مقدسات” مورد تفهیم اتهام قرار گرفته‌اند. به گفته یک منبع مطلع این پرونده با شکایت امیر سهرابی، ریس زندان ارومیه و در پی اعتراض شماری از زندانیان سیاسی مقابل افسرنگهبانی زندان به ضرب و شتم نایب حاجی زاده توسط دو تن از زندانیان متهم به جرایم عمومی در حضور ماموران گشوده شده است. گفته می‌شود که یک تن از ضاربین نیز به عنوان شاهد پرونده به دادسرا فراخوانده شده است.

 نایب حاجی زاده ینگجه (حاجی پور)، فرزند مدنی در تاریخ ۱۶ مردادماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد از بابت اتهام عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام به ۱۰ سال و ۱ روز حبس تعزیری محکوم شد. این محکومیت چندی قبل با تسلیم به رای از ۱۰ سال و ۱ روز به ۷ سال و ۶ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.

کیهان مکرم انبی، فرزند جادر نیز در تاریخ ۲۲ دیماه ۹۸ به همراه دو شهروند دیگر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. وی نهایتا از بابت اتهام عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

نائب عسکری نیز ۷ فروردین‌ماه امسال توسط ماموران اطلاعات سپاه در ارومیه بازداشت و به یکی از بازداشتگاه‌های این نهاد امنیتی منتقل شده بود. وی نهایتا ۲۷ خردادماه، با اتمام مراحل بازجویی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به زندان این شهر منتقل شد. اتهام مطروحه علیه آقای عسکری همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام عنوان شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید