خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات یاسین قاسمی بجد

تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات یاسین قاسمی بجد

خبرگزاری هرانا – جلسات دادگاه رسیدگی به اتهامات یاسین قاسمی بجد، نویسنده، شاعر و مترجم در تاریخ ۲۶ تیرماه در شعبه دو دادگاه انقلاب زاهدان و در تاریخ ۵ مرداد در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو زاهدان برگزار خواهد شد. آقای قاسمی بجد در تاریخ ۲۸ بهمن‌ماه ۹۹ بازداشت و پس از یک ماه با تودیع قرار آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زمان و شعبات جلسات دادگاه رسیدگی به اتهامات یاسین قاسمی بجد نویسنده، شاعر و مترجم تعیین شد.

آقای قاسمی بجد از بابت اتهامات عضویت در گروه های مخالف نظام، فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به رهبری در تاریخ ۲۶ تیرماه در شعبه دو دادگاه انقلاب زاهدان و در تاریخ ۵ مرداد توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو زاهدان به اتهام توهین به مقدسات مورد محاکمه قرار خواهد گرفت.

جلسه دادگاه نخست رسیدگی به اتهامات یاسین قاسمی در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه، در دادگاه کیفری دو زاهدان برگزار شد. یک روز بعد در تاریخ ۲۱ اردیبهشت‌ماه، برای این نویسنده در خصوص دادگاهی که در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو زاهدان از بابت اتهام “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” برگزار شد، قرار موقوفی تعقیب صادر شد.

دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات یاسین قاسمی بجد، در تاریخ ۳۰ اردیبهشت‌ماه، در شعبه ۱۰۳ کیفری دو زاهدان برگزار و طی این جلسه آقای قاسمی بجد از بابت اتهامات نشر اکاذیب و توهین به مقامات دولتی مورد محاکمه قرار گرفت و پرونده وی در پی عدم صدور رای توسط دادگاه به شعبه یک دادیاری سراوان ارجاع داده شد.

آقای قاسمی بجد در تاریخ ۲۸ بهمن ۱۳۹۹، پس از مراجعه به اداره اطلاعات شهرستان زاهدان جهت بازجویی مجدد، بازداشت و ابتدا به زندان این شهر منتقل شد. وی نهایتا در تاریخ ۲۸ اسفندماه ۹۹ با تودیع قرار و به صورت موقت آزاد شد.

ده روز پیش از بازداشت، در تاریخ ۱۸ بهمن ۹۹، جلسه بازپرسی آقای قاسمی بجد در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب زاهدان برگزار شد. این شهروند همراه با وکیل مدافع خود در این جلسه حاضر شده و پس از دفاع از اتهامات انتسابی با تودیع قرار ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

این شهروند اهل سنت در سال ۹۷ نیز توسط اطلاعات سپاه احضار و پس از بازجویی آزاد شده بود.

یاسین قاسمی بجد، متولد ۱۳۶۷، شهروند سنی مذهب، نویسنده، مترجم و فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت فناوری اطلاعات از دانشگاه زاهدان است.

آقای قاسمی نگارنده کتاب‌هایی همچون «اقتصاد مقاومتی، توحید و یکتاپرستی (براساس منابع اهل سنت)، در جست و جوی خدا، دعاهای قرآنی و مترجم کتاب‌های «۳۶۵ راز فنگ شویی: ماله‌کش اعظم، نکته‌های روزانه برای جذب ثروت، هماهنگی و عشق، ۴۰ دستورالعمل تهیه آب میوه برای کاهش وزن، ارتباط، چهل حدیث همراه با قصه برای کودکان، خدمات درمانی در تسخیر ارواح، در جست‌وجوی فلسطین، راهنمای نگراش مقالات و زندگینامه من» است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید