خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  پرونده سازی در زندان ارومیه؛ دادگاه رسیدگی به اتهامات سه زندانی برگزار شد

پرونده سازی در زندان ارومیه؛ دادگاه رسیدگی به اتهامات سه زندانی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ۱۵ تیرماه، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ابراهیم صدیق همدانی و فرزندش سالار صدیق همدانی، زندانیان سیاسی زندان ارومیه و محمدرضا عین اللهی، زندانی جرائم عمومی در یک پرونده جدید مشترک، در شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه برگزار شد. ابراهیم و سالار صدیق همدانی، پیشتر توسط دادگاه انقلاب این شهر هرکدام به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۰، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ابراهیم صدیق همدانی و پسرش سالار صدیق همدانی، زندانیان سیاسی زندان ارومیه و محمدرضا عین اللهی، زندانی جرائم عمومی این زندان، در یک پرونده جدید مشترک، در شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه برگزار شد.

در جریان این جلسه که در شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه، به ریاست مسعود رجبی برگزار شده است، این شهروندان از بابت اتهامات “عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” مورد تفهیم اتهام قرار گرفته اند. ادامه جلسه رسیدگی به اتهامات این شهروندان در تاریخ ۲۷ تیرماه برگزار خواهد شد.

محمدرضا عین اللهی، زندانی جرائم عمومی، دوران محکومیت خود را از بابت اتهامات مالی در زندان ارومیه سپری می کند.

ابراهیم صدیق همدانی فرزند صادق و پسرش سالار صدیق همدانی و دخترش مریم در تاریخ ۴ اسفندماه ۹۷ بازداشت و روز سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۹۸، پس از دو ماه بازجویی به زندان مرکزی این شهر منتقل شدند. مریم صدیق همدانی نیز که به بند زنان این زندان منتقل شده بود در تاریخ ۵ اردیبهشت ۹۸ با تودیع قرار از زندان ارومیه آزاد شد.

ابراهیم و سالار صدیق همدانی نهایتا توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه هرکدام از بابت اتهاماتی از جمله “اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از سازمانهای مخالف نظام” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

سالار صدیق همدانی در تاریخ ۱۴ مرداد ۹۹ همراه با پدرش ابراهیم صدیق همدانی از زندان ارومیه به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شدند. ابراهیم صدیق همدانی در تاریح ۱۷ مردادماه ۹۹، از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به زندان ارومیه منتقل شد. سالار صدیق همدانی نیز در تاریخ ۳۰ مردادماه همان سال به زندان بازگردانده شد. این دو زندانی سیاسی در دوره بازجویی به “فعالیت تبلیغی علیه نظام در زندان” متهم شدند.

این شهروندان پیشتر در تاریخ ۲۷ مهر ۹۹ جهت تفهیم اتهام از بابت پرونده جدیدی که طی مدت حبس علیه آنان گشوده شده است، به شعبه ۶ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ارومیه منتقل شده بودند.

گفته می شود ابراهیم صدیق همدانی پیشتر نیز در سال ۸۴ از بابت اتهام همکاری با سازمان مورد اشاره بازداشت و به ۶ سال حبس محکوم شده و پس از تحمل دو سال حبس به صورت مشروط آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید