خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  پس از پذیرش اعاده دادرسی؛ تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات امیرسالار داودی

پس از پذیرش اعاده دادرسی؛ تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات امیرسالار داودی

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات امیرسالار داودی، وکیل دادگستری در تاریخ ۲۲ تیرماه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد. آقای داودی خرداد ۹۸ توسط دادگاه انقلاب تهران به ۳۰ سال حبس تعزیری و ۱۱۱ ضربه شلاق محکوم و این حکم در مرحله تجدید نظر عینا تائید شد. خردادماه امسال پس از پذیرش درخواست اعاده دادرسی پرونده آقای داودی و ارسال پرونده جهت رسیدگی مجدد به شعبه هم عرض، این وکیل دادگستری از زندان رجایی شهر کرج به صورت موقت آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زمان و شعبه جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات امیرسالار داودی، وکیل دادگستری تعیین شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات امیرسالار داودی در تاریخ ۲۲ تیرماه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد. این جلسه قرار بود در تاریخ ۳۰ خردادماه در این شعبه برگزار شود که به دلیل نرسیدن پرونده از دیوان عالی کشور به شعبه مذکور، تجدید تاریخ شد.

پیشتر درخواست اعاده دادرسی پرونده امیرسالار داودی، در دیوان عالی کشور پذیرفته شده و پرونده وی جهت رسیدگی مجددا به شعبه هم عرض ارسال شده بود. وی نهایتا در تاریخ ۲۳ خردادماه پس از سپری حدود ۲ سال و ۷ ماه زندان به صورت موقت و با تودیع قرار وثیقه ۲ میلیارد تومانی از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

آقای داودی که سومین سال از دوران محکومیت خود را بدون مرخصی در زندان سپری می کرد، پیشتر به دلایل نامعلومی از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده بود.

امیرسالار داودی در تاریخ ۲۹ آبان‌ماه ۹۷، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از تفهیم اتهام به زندان اوین منتقل شد. مامورین پیش از بازداشت دفتر کار و منزل وی را مورد تفتیش قرار داده‌ و تعدادی از پرونده‌ها و وسایل شخصی وی را نیز ضبط کردند.

این وکیل دادگستری زندانی در تاریخ ۱۱ خرداد ۹۸، بر اساس حکمی که توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران علیه وی صادر شد به ۳۰ سال حبس تعزیری و ۱۱۱ ضربه شلاق محکوم شد که از این میزان، مجازات اشد یعنی ۱۵ سال حبس قابل اجرا خواهد بود. این محکومیت مردادماه همان سال عینا تایید شد.

آقای داودی در تاریخ ۱۳ خردادماه ۹۸، پس از گذشت ۱۹۰ روز از زمان بازداشت، از بازداشتگاه حفاظت قوه قضاییه به بند عمومی زندان اوین منتقل شد.

امیرسالار داودی پیشتر از تاریخ ۲۷ اسفندماه ۹۹، به همراه تعدادی از زندانیان سیاسی زندان اوین در اعتراض به جابجایی های متعدد زندانیان سیاسی بخصوص اسماعیل عبدی فعال صنفی معلمان زندانی، دست به اعتصاب غذا زده و در تاریخ ۳ فروردین ماه ۱۴۰۰، به دنبال درخواست اسماعیل عبدی و اعضای شورای تشکل های کانون وکلای دادگستری به اعتصاب غذای خود پایان داد.

این وکیل دادگستری تاکنون وکالت بسیاری از پرونده‌های زندانیان و متهمین سیاسی از جمله سهیل عربی و سعید شیرزاد را بر عهده داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید