خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, بهداشت و محیط زیست  >  سربندر؛ سگ های بی صاحب با دهان و پای بسته در انتظار مرگ/ ویدئو

سربندر؛ سگ های بی صاحب با دهان و پای بسته در انتظار مرگ/ ویدئو

خبرگزاری هرانا – تعدادی از سگ های بدون صاحب سربندر، در حالی که دهان و پاهای آنها با بست پلاستیکی بسته شده در منطقه آسفالت سازی سربندر در انتظار مرگ رها شده اند. در ویدئویی که به دست هرانا رسیده است گفته می شود که این اقدام توسط شهرداری سربندر و در جریان زنده‌گیری این سگ ها صورت گرفته است. ادارات شهرداری به دلیل سهل انگاری در انجام مسئولیت خود مبنی بر جمع‌آوری سگ‌های بی سرپناه و انتقال آنان به محل امن همواره متهم ردیف اول کشتار و آزار سگ ها در سطح شهر بوده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۱۷ تیرماه، تعدادی از سگ های بدون صاحب سربندر، با دهان و پاهای بسته، توسط تعدادی از شهروندان و فعالان حقوق حیوانات کشف و رها سازی شدند.

در ویدئویی که به دست هرانا رسیده است، گفته می شود با اینکه شهرداری مدعی زنده گیری این سگ ها است، در حالی که دهان و پاهای آنها با بست پلاستیکی بسته شده، در منطقه آسفالت سازی سربندر در انتظار مرگ رها شده اند. هرچند تعدادی از این حیوانات آسیب دیده، توسط شهروندان و فعالان حقوق حیوانات حاضر در محل نجات یافته اند، تعدادی دیگر از این سگ ها به دلیل ترس از آسیب مجدد با دهان بسته گریخته اند.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “حدود ساعت ۳ بامداد پنجشنبه ۱۷ تیرماه، به دلیل سابقه بد پیمانکاران شهرداری در این قبیل اقدامات، یک نیسان مشکوک که از سربندر به ماهشهر در حرکت بوده مورد توجه یکی از شهروندان قرار گرفته و تحت تعقیب قرار می گیرد. نیسان با چراغ های خاموش وارد یک جاده خاکی شده و پس از بازگشت نیسان وانت، این شهروند با هماهنگی با تعدادی از فعالان حقوق حیوانات وارد منطقه شده و متوجه حضور سگ ها با دهان و پاهای بسته می شود”.

در حالی که به دنبال کشف این سگ ها، فعالان حقوق حیوانات در سربندر از دریافت گزارشاتی دیگر مبنی بر مشاهده موارد مشابه در سایر نقاط بندر امام خمینی خبر داده اند، پیگیری این شهروندان از شهرداری ها و دیگر مقامات مسئول در خصوص این موضوع تاکنون نتیجه ای در بر نداشته است.

این منبع مطلع در این خصوص افزود: “شهرداری سربندر، با بستن قرارداد با پیمانکاران و اجیرکردن افرادی جهت سر به نیست کردن سگ های بدون صاحب دست به این اقدام زده در حالی که وظیفه شهرداری، جمع آوری سگ های بی سرپناه و انتقال آنان به محل امن است که هیچگاه انجام نشده است”.

بارها در ایران تصاویری از آزار و اذیت حیوانات منتشر شده است. به دلیل نبود قوانین بازدارنده در این زمینه که مقام‌های دولتی تاکنون از آن به عنوان خلا قانونی یاد کرده‌اند، چنین حوادثی به طور مرتب تکرار می‌شوند.

ادارات شهرداری به دلیل سهل انگاری در انجام مسئولیت خود مبنی بر جمع‌آوری سگ‌های بی سرپناه و انتقال آنان به محل امن همواره متهم ردیف اول کشتار و آزار سگ ها در سطح شهر بوده است که پیش از این نیز بارها به طرق مختلف تکرار شده است.

گفتنی است؛ در پی تجمع فعالان محیط زیست و حامی حیوانات به کشتار بیرحمانه سگ‌های بدون صاحب در چند شهر کشور در سال ۹۴، سازمان حفاظت محیط زیست لایحه مقابله با حیوان آزاری را به دولت ارائه کرده که این لایحه کماکان در مجلس در حال بررسی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید