خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  دستکم چهار تجمع اعتراضی برگزار شد/ اعتصاب کارگران نگهداری خطوط ریلی ناحیه آذربایجان

دستکم چهار تجمع اعتراضی برگزار شد/ اعتصاب کارگران نگهداری خطوط ریلی ناحیه آذربایجان

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰، شماری از کارگران پتروشیمی آبادان در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان، جمعی از کارگران پیمانکاری ارکان ثالث شاغل در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی در میدان کاکتوس عسلویه، گروهی از گاوداران دامغان در مقابل ساختمان فرمانداری و همچنین جمعی از کارگران بخش دفع آفات مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه برای دوازدهمین روز متوالی در‌ محوطه این شرکت، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. همزمان گروهی از کارگران نگهداری خطوط ریلی ناحیه آذربایجان در محل کار خود دست به اعتصاب زده و از ادامه فعالیتشان خودداری کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰، شماری از کارگران پتروشیمی آبادان، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان، تجمع اعتراضی برپا کردند.

این کارگران در روز دوم تیرماه امسال از محل کار خود اخراج شدند و تا به امروز از ورود آنها به پتروشیمی آبادان ممانعت به عمل آمده است، در حالی که به گفته کارگران معترض “اخراج آنها تنها در جلسه کمیته انضباطی تصویب شده و هیچ صلاحیت قانونی ندارد”.

یکی از کارگران معترض در این خصوص گفت: کمیته انضباطی باید متشکل از یک نماینده از شورای اسلامی کارگری یا نماینده کارگری و یا نماینده انجمن صنفی باشد.

وی افزود: در حال حاضر ما چند کاندید عضویت در شورای کارگری، در حالت بلاتکلیفی به سرمی بریم و کماکان ورود ما به پتروشیمی آبادان ممنوع است.

تجمع کارگران پیمانکاری نفت در پارس جنوبی

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰، جمعی از کارگران پیمانکاری ارکان ثالث شاغل در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی، در میدان کاکتوس عسلویه دست به تجمع اعتراضی زدند.

این کارگران ضمن اینکه به سخنان اخیر وزیر نفت در کمیسیون انرژی مجلس معترض‌اند، خواستار رسیدگی به مطالبات قانونی‌شان هستند.

این تجمع در راستای اعتراضات صنفی کارگران پیمانکاری نفت صورت گرفته است که از مدتی پیش آغاز به صورت سراسری در بسیاری از پالایشگاه ها و نیروگاه های کشور آغاز شده است.

تجمع گاوداران دامغان

به گزارش ایلنا، امروز چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰، گروهی از گاوداران گاوداری های صنعتی و نیمه صنعتی، در مقابل ساختمان فرمانداری دامغان، دست به تجمع اعتراضی زدند.

شهروندان معترض با حمل پلاکاردهایی تحت عنوان «کاش گاوهای‌مان به جای شیر نوشابه تولید می کردند» و «آب معدنی ۶۰۰۰ تومان و شیر ۴۵۰۰ تومان»، اعتراض خود را به قیمت دستوری شیر و گوشت قرمز اعلام داشتند.

گاوداران شهرستان دامغان روز گذشته در اعتراض به قطعی‌های مکرر برق و بی تفاوتی مسئولان مربوطه، ضمن تجمع در مقابل اداره برق این شهرستان اقدام به تخلیه شیرهایشان در خیابان کردند.

تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰، جمعی از کارگران بخش دفع آفات مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، برای دوازدهمین روز متوالی در‌ محوطه این شرکت دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران معترض از دلایل برگزاری این تجمع را “اخراج و عدم تمدید قراردادهایشان” عنوان کردند.

اعتصاب کارگران نگهداری خطوط ریلی ناحیه آذربایجان

به گزارش کارگر آنلاین، امروز چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰، گروهی از کارگران نگهداری خطوط ریلی ناحیه آذربایجان، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی‌شان، در محل کار خود دست به اعتصاب زده و از ادامه فعالیتشان خودداری کردند.

کارگران با اشاره به بی‌توجهی کارفرما در پرداخت مطالبات خود گفتند: بعد از گذشت ۱۰۷ روز از آغاز سال جدید کارگران نگهداری خطوط ریلی ناحیه آذربایجان فقط حقوق فروردین ماه خود را دریافت کرده‌اند که در واکنش به این موضوع، آنها که در محور ریلی هشترود تا سلماس مشغول کارند برای حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه به نشانه اعتراض کار در ایستگاه‌های مختلف را متوقف کردند.

کارگران امور نگهداری خطوط ابنیه فنی آذربایجان اظهار داشتند: درحالی دو ماه حقوق طلبکاریم که با پذیرش پیشنهاد کارفرما مبنی بر پرداخت حقوق در پانزدهم هر ماه با دو ما تاخیر کنار آمده بودیم. بنابراین کارفرما می‌بایست پانزدهم هر ماه، حقوق کامل دو ماه پیش کارگران را پرداخت کند. یعنی درحال حاضر حقوق اردیبهشت کارگران پرداخت نشده و ما در آستانه سومین ماه قرار داریم.

به گفته آن‌ها، براساس برنامه زمان‌بندی شده، نمایندگان کارگران با کارفرما، قرار بوده که حقوق و دستمزد اردیبهشت ماه کارگران تا پانزدهم تیر ماه به حساب کارگران واریز شود اما هنوز محقق نشده است.

کارگران نگهداری آذربایجان همچنین گفتند: در حال حاضر شمار زیادی از کارگران به دلیل دریافت نکردن به موقع حقوق در وضعیت معیشتی مناسبی به سر نمی‌برند.

کارگران معترض اظهار داشتند: ما درکنار عدم تحقق برخی مطالباتمان در این واحد ریلی، امنیت شغلی خود را با قراردادهای موقت کار در خطر می‌بینیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید