خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  سپیده فرهان از زندان قرچک ورامین آزاد شد

سپیده فرهان از زندان قرچک ورامین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – سپیده فرهان فعال مدنی و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات دیماه ۹۶، روز دوشنبه ۱۴ تیرماه، از زندان قرچک ورامین به مرخصی وصل به آزادی اعزام شد. خانم فرهان در تاریخ ۱۱ دی ۱۳۹۸ بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت ۲ ساله خود راهی زندان اوین شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۰، سپیده فرهان فعال مدنی و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات دیماه ۹۶، از زندان قرچک ورامین آزاد شد.

درحالیکه با احتساب ایام بازداشت، نزدیک به ۴ ماه از مدت محکومیت ۲ ساله خانم فرهان باقی مانده بود، این فعال مدنی به مرخصی وصل به آزادی اعزام شده و دیگر به زندان باز نخواهد گشت.

سپیده فرهان در تاریخ ۱۲ دی‌ماه ۹۶ در جریان اعتراضات سراسری دیماه بازداشت و پس از حدود یک ماه و نیم با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مشراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

این فعال مدنی مدتی بعد توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشاالله احمدزاده به ۶ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود. پس از اعتراض خانم فرهان به حکم صادره، این حکم مدتی بعد توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ۲ سال حبس تعزیری کاهش یافت. اتهامات سپیده فرهان در کیفرخواست ابتدا اخلال در نظم عمومی و اجتماعی و تبانی علیه امنیت کشور عنوان شد که با نقض اتهام اخلال در نظم عمومی نهایتا به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم شد.

خانم فرهان در تاریخ ۱۱ دی ۱۳۹۸ بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت ۲ ساله خود راهی زندان اوین شده بود.

وی در تاریخ ۱۵ آذرماه سال گذشته از بند سیاسی زنان زندان اوین به زندان قرچک ورامین (ندامتگاه شهرری) تبعید شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید