خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  زندان ارومیه؛ کاهش محکومیت دو شهروند به مجموعا ۱۵ سال حبس تعزیری

زندان ارومیه؛ کاهش محکومیت دو شهروند به مجموعا ۱۵ سال حبس تعزیری

خبرگزاری هرانا – محکومیت کیوان رشوزاده و کامران قاسمی دو زندانی سیاسی زندان ارومیه با اعمال ماده ۴۴۲ آئین دادرسی کیفری به مجموعا ۱۵ سال حبس تعزیری تقلیل یافت. همچنین حکم صادره علیه امید سعیدی دیگر هم پرونده این شهروندان تایید و بدون تغییر باقی ماند. این شهروندان پیشتر در مرحله بدوی توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به مجموعا ۴۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند که احکام صادره با اعمال قانون کاهش مجازات برای هر یک به ۱۰ سال و ۱ روز حبس تقلیل یافته بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محکومیت کیوان رشوزاده و کامران قاسمی دو زندان سیاسی زندان ارومیه در خصوص هر یک از آنان به ۷ سال و شش ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

این کاهش مجازات با اعمال ماده ۴۴۲ آئین دادرسی کیفری و پذیرش درخواست تخفیف مجازات صورت گرفته است. همچنین حکم صادره علیه امید سعیدی تایید و بدون تغییر باقی ماند.

این شهروندان پیشتر در مرحله بدوی به همراه عبدالعزیز محمدپور توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی شیخلو محاکمه و امید سعیدی، کیوان رشوزاده و کامران قاسمی هر یک به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند که احکام صادره با اعمال قانون کاهش مجازات برای به ۱۰ سال و ۱ روز حبس تعزیری تقلیل یافته بود. همچنین در این پرونده عبدالعزیز محمدپور  از بابت همین اتهام به ۵ سال حبس محکوم شد.

هرانا در تاریخ ۸ آذرماه ۹۹ در گزارشی از محکومیت نائب (مسعود) حاجی پور، هم پرونده این شهروندان به ۵ سال حبس تعزیری خبر داده بود.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروندان در تاریخ ۳ آذرماه ۹۹ در این شعبه دادگاه برگزار شده بود.

امید سعیدی، کیوان رشوزاده، کامران قاسمی و عبدالعزیز محمدپور پیشتر به همراه نائب حاجی پور در مهرماه ۹۸ توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در ارومیه منتقل شدند. پرونده این افراد پیشتر در شعبه ۶ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ارومیه مورد بررسی قرار گرفته بود.

امید (محمد) سعیدی فرزند سعید، کیوان رشوزاده دوستان فرزندعثمان و کامران قاسمی فرزند یوسف، شهروند ارومیه هستند و هم اکنون در بند جوانان زندان ارومیه بسر می‌برند.

همچنین عبدالعزیز محمدپور، ۴۵ ساله، شهروند ارومیه و در بند ۳ زندان ارومیه بسر می‌برد. نائب (مسعود) حاجی پور شهروند اهل ارومیه نیز در بند سیاسی این زندان بسر می‌برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید