خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۰, 2nd of August 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ ساعت ۰:۰۱:۳۵

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۱۵ تجمع اعتراضی برگزار شد/ اعتصاب رانندگان تاکسی در زنجان

دستکم ۱۵ تجمع اعتراضی برگزار شد/ اعتصاب رانندگان تاکسی در زنجان

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰، گروهی از معلمان کارنامه سبز برای هفتمین شب و روز متوالی در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش واقع در تهران، شماری از حامیان حقوق حیوانات در مقابل استانداری قزوین، تعدادی از دامداران شهرستان تکاب در استان آذربایجان غربی در مقابل فرمانداری این شهر، تنی چند از مالباختگان پروژه رضوان قم در مقابل دادگستری این شهرستان، شماری از بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در شهرهای خرم آباد، شوش و اهواز در مقابل ساختمان تامین اجتماعی شهر خود، جمعی از کشاورزان شوش در مقابل فرمانداری این شهرستان، گروهی از کارگران دفع آفات شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه برای چندمین روز متوالی در محل کار خود، شماری از خدمتگزاران و سرایداران مدارس از استان‌های مختلف کشور در مقابل وزارت آموزش و پرورش در تهران،‌ تعدادی از بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد در استان های خوزستان و اصفهان در مقابل ساختمان این صندوق در مراکز این استان ها، جمعی از نیروهای شرکتی مرکز بهداشت قم در مقابل ساختمان وزارت بهداشت واقع در تهران، تنی چند از جوانان جویای کار روستای مراونه از توابع اهواز در مقابل ساختمان شرکت طرح توسعه نیشکر و صنایع جانبی و شماری از کارگران شهرداری خرمشهر برای دومین روز متوالی، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. همزمان رانندگان تاکسی در زنجان نیز دست به اعتصاب زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰، گروهی از حامیان حقوق حیوانات در مقابل استانداری قزوین دست به تجمع زدند.

تجمع این شهروندان در اعتراض به تصویب بخشنامه‌‌ای توسط استانداری قزوین، مبنی بر کشتار حیوانات شهری و روستایی صورت گرفته است.

تجمع دامداران شهرستان تکاب

به گزارش خبرگزاری هرانا، امروز یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰، دامداران شهرستان تکاب در استان آذربایجان غربی، به همراه دام‌های‌شان در مقابل فرمانداری این شهر دست به تجمع زدند.

دامداران در شهرهای مختلف در اعتراض به گرانی روزانه خوراک دام و قیمت پایین محصولات دامداری طی روزهای اخیر در تعدادی از شهرهای کشور دست به تجمع زدند.

تجمع مالباختگان پروژه رضوان قم

به گزارش ایرنا، امروز یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰، تعدادی از مالباختگان پروژه رضوان قم در اعتراض به عدم تعیین تکلیف وضعیت دارایی و واحدهای مسکونی خریداری شده خود در مقابل دادگستری شهرستان قم تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر اساس این گزارش، پروژه رضوان قم در قالب تخلفات شبکه ای ۱۳۲ واحد این طرح مسکونی به حدود یک هزار و ۴۰۰ تن فروخته شده است و با وجود گذشت حدود ۷ ماه از دادگاه مالباختگان این پروژه، هنوز وضعیت آنها مشخص نشده است.

تجمع نیروهای شرکتی مرکز بهداشت قم

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰، جمعی از نیروهای شرکتی مرکز بهداشت قم در مقابل ساختمان وزارت بهداشت واقع در تهران، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر اساس این گزارش، کارکنان شرکتی مرکز خدمات جامع سلامت قم، مهم‌ترین مطالبه خود را تبدیل وضعیت استخدامی عنوان کرده و گفتند؛ میزان دریافتی ماهانه ما حدود ۲ میلیون ۶۰۰ هزار تومان است و از همه مزایای قانونی کار بی‌بهره‌ایم. در عین حال از زمان آغاز کرونا، برخلاف پرستاران و سایر کارکنان بیمارستان‌ها حق کرونا نگرفته‌ایم؛ دستمزدمان در ماه‌های اخیر افزایش نیافته؛ این در حالیست که بعد از پذیرش بیماران کرونایی، کار ما سخت و پرخطر شده است.

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی در خرم آباد، شوش و اهواز

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰، شماری از بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در شهرهای خرم آباد، شوش و اهواز در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان تامین اجتماعی شهر خود، تجمعات اعتراضی برپا کردند.

بازنشستگان معترض برخی از مطالبات خود را افزایش مستمری های دریافتی در موازات خط فقر، اجرای قانون همسان سازی حقوق، اجرای دقیق ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی، رفع مشکلات بیمه تکمیلی، پرداخت پاداش آخر سال و همچنین محاسبه سوابق مشاغل سخت و زیان آور در محاسبات متناسب سازی، عنوان کردند.

تجمع کشاورزان شهرستان شوش

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰، جمعی از کشاورزان شهرستان شوش در مقابل فرمانداری این شهرستان دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، این کشاورزان در اعتراض به منع کشت تابستانه و عدم برخورداری از حق‌آبه دست به تجمع زدند.

تجمع کارگران شهرداری خرمشهر

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰، شماری از کارگران شهرداری خرمشهر برای دومین روز متوالی دست به راهپیمایی و تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کارگران در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و مطالبات‌شان، صورت گرفته است.

تجمع کارگران دفع آفات شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰، گروهی از کارگران دفع آفات شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، برای چندمین روز متوالی در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در محل کار خود دست به اعتصاب و تجمع زدند.

در این گزارش مطالبه این کارگران که تعداد آنها به ۱۶۰ نفر میرسد، تمدید قرارداد های کاری عنوان شده است

تجمع خدمتگزاران و سرایداران مدارس

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰، شماری از خدمتگزاران و سرایداران مدارس از استان‌های مختلف کشور در مقابل وزارت آموزش و پرورش در تهران، دست به تجمع زدند.

براساس این گزارش، تجمع این شهروندان در اعتراض به سطح نازل حقوق و دستمزد و شرایط بد معیشتی صورت گرفته است.

تجمع بازنشستگان صندوق بازنشستگی فولاد در خوزستان و اصفهان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰، جمعی از بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد در استان های خوزستان و اصفهان در مقابل ساختمان این صندوق در مراکز این استان ها تجمع کردند.

این بازنشستگان خواستار تحقق مطالبات معیشتی و حقوقی خود شدند.

تجمع معلمان کارنامه سبز

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰، گروهی از معلمان کارنامه سبز در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، برای هفتمین شب و روز متوالی در مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش واقع در تهران دست به تحصن و تجمع زدند.

کارنامه سبزها نفرات اول تا سوم پذیرفته شده آزمون استخدامی ماده ۲۸ هستند که به گفته این شهروندان آموزش و پرورش علیرغم کمبود نیروی شدید، از جذب آن‌ها سرباز زده و همچنان از نیروهای بازنشسته استفاده می کند.

تجمع جوانان جویای کار روستای مراونه

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰، جمعی از جوانان جویای کار روستای مراونه از توابع اهواز در مقابل ساختمان شرکت طرح توسعه نیشکر و صنایع جانبی دست به تجمع زدند.

این شهروندان در این تجمع، خواهان استخدام خود در شرکت های نیشکر شدند.

اعتصاب رانندگان تاکسی زنجان

امروز یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰، رانندگان تاکسی زنجان در اعتراض به بالا بودن هزینه‌ها و درآمد پایین دست به اعتصاب زدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید