خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  با پایان ایام مرخصی؛ سالار طاهرافشار به زندان ارومیه بازگشت

با پایان ایام مرخصی؛ سالار طاهرافشار به زندان ارومیه بازگشت

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۱۲ تیرماه، سالار طاهرافشار، فعال ترک (آذربایجانی)، با پایان ایام مرخصی به زندان ارومیه بازگشت. آقای طاهرافشار، که در حال تحمل دوران محکومیت یک سال حبس خود است، روز دوشنبه ۷ تیرماه، از زندان ارومیه به مرخصی کوتاه مدت اعزام شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۰، سالار طاهرافشار، فعال ترک (آذربایجانی)، با پایان ایام مرخصی به زندان ارومیه بازگشت.

 آقای طاهر افشار روز دوشنبه ۷ تیرماه، برای مدت ۵ روز و با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی به مرخصی اعزام شده بود.

وی پیشتر نیز در تاریخ ۲۴ خردادماه، با تودیع قرار وثیقه از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شده و در تاریخ ۲۹ خردادماه، به زندان ارومیه بازگشته بود.

سالار طاهر افشار در تاریخ ۲۶ تیرماه سال گذشته در جریان تجمعی اعتراضی در پی فراخوان قبلی و در واکنش به تحولات منطقه در ارومیه بازداشت و نهایتا در تاریخ ۳۱ تیرماه ۹۹ با تودیع قرار ۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

آقای طاهر افشار مجددا در تاریخ ۱۰ مهرماه ۹۹ در ادامه اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف استان‌های آذربایجان و سایر مناطق ترک نشین در واکنش به تحولات اخیر در منطقه، در ارومیه بازداشت و در تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۹ با تودیع قرار آزاد شد. جلسه بازپرسی رسیدگی به اتهامات وی به همراه ۹ تن دیگر پیشتر در آذرماه سال گذشته در شعبه ۸ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ارومیه برگزار شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سالار طاهرافشار در تاریخ ۲۴ آذرماه ۹۹ در این شعبه برگزار و از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه ها و دستجات با هدف برهم زدن امنیت کشور” به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شد. وی نهایتا توسط شعبه ۱۳ دادگاه های تجدید نظر استان آذربایجان غربی به ریاست قاضی علیپور و رجبی، از اتهام عضویت در گروه ها و دستجات با هدف برهم زدن امنیت کشور تبرئه و از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید