خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تعیین شعبه دادگاه تجدیدنظر محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل دادگستری

تعیین شعبه دادگاه تجدیدنظر محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل دادگستری

خبرگزاری هرانا – پرونده محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل دادگستری، به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارجاع داده شد. وی پیشتر توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ۳ ماه و ۵ روز حبس تعزیری محکوم شد. مصاحبه‌های این وکیل دادگستری در مورد قتل موکلش علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی به قتل رسیده در زندان تهران بزرگ با رسانه‌های داخلی و بازنشر آن توسط رسانه‌های فارسی زبان خارج کشور، از دلایل صدور این حکم عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پرونده محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل دادگستری، به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارجاع داده شد.

آقای عرفانیان کاسب پیشتر توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۳ ماه و ۵ روز حبس تعزیری محکوم شد.

از مصادیق این اتهام، مصاحبه‌های ایشان در مورد قتل موکلش علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی به قتل رسیده در زندان تهران بزرگ با رسانه‌های داخلی و بازنشر آن توسط رسانه‌های فارسی زبان خارج کشور است.

جلسه نخست دادگاه آقای عرفانیان کاسب در تاریخ ۱۵ مهرماه ۹۹، جلسه دوم در تاریخ ۸ آذرماه ۹۹ و جلسه سوم و آخر دادگاه در تاریخ ۱۷ فروردین‌ماه امسال در این شعبه برگزار شده بود.

در تاریخ ۱۵ بهمن‌ماه ۹۸، ۱۵ تن از ماموران سازمان اطلاعات سپاه به دفتر وکالت آقای عرفانیان کاسب رفته و آنجا را مورد بازرسی قرار دارند. در جریان این تفتیش شماری از وسایل شخصی وی از جمله، هارد یکی از کامپیوترها و تلفن همراه او را را ضبط کرده با خود بردند. سپس به منزل او مراجعه و آنجا را نیز مورد بازرسی قرار دادند.

محمدهادی عرفانیان کاسب روز یکشنبه ۷ اردیبهشت ۹۹ در پی حضور در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. آقای عرفانیان کاسب در جریان این جلسه بازپرسی که وکلای او اجازه حضور نداشتند، مورد تفهیم اتهام قرار گرفت. این وکیل دادگستری نهایتا مورخ ۹ اردیبهشت ۹۹ با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

گفته می‌شود که پرونده آقای عرفانیان کاسب ابتدا به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای اوین ارجاع و سپس به دلایل نامعلومی به شعبه ۲ ارجاع داده شد.

محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل دادگستری تاکنون وکالت بسیاری از پرونده‌های زندانیان سیاسی از جمله پرونده راحله راحمی ‌پور، هاله رستمی، مرجان داوری، علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی به قتل رسیده در زندان تهران بزرگ، شماری از دانشجویان بازداشتی و برخی از شهروندان بهایی را برعهده داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید