خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  سیاوش امامی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

سیاوش امامی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – سیاوش امامی، شهروند اهل شهرستان آمل، روز چهارشنبه ۹ تیرماه، با تودیع قرار وثیقه، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. آقای امامی روز سه‌شنبه ۲۵ خردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در آمل منتقل شد. سیاوش امامی در زمان بازداشت مدتی را در بازداشتگاه اداره اطلاعات ساری تحت بازجویی همراه با فشار جهت اخذ اعترافات اجباری قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۹ تیر ۱۴۰۰، سیاوش امامی، شهروند اهل شهرستان آمل به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

آزادی آقای امامی روز گذشته با اتمام مراحل بازجویی و پس از اخذ آخرین دفاعیات او در شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آمل، در خصوص اتهام «تبلیغ علیه نظام» با تودیع قرار وثیقه صورت گرفته است.

آقای امامی روز سه‌شنبه ۲۵ خردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات شهرستان نور بازداشت و مدتی بعد پس از اتمام بازجویی اولیه به یک سلول انفرادی در اداره اطلاعات مرکز ساری منتقل شد. ماموران در زمان بازداشت ضمن تفتیش منزل برخی از لوازم شخصی از جمله تلفن همراه، کتاب و جزوه های وی را ضبط کرده و با خود بردند.

یک منبع مطلع در خصوص بازداشت این شهروند به هرانا گفت: “ساعت ۸ صبح، ۷ تن از نیروهای امنیتی به منزل پدری سیاوش امامی رفته و با ایجاد رعب و وحشت پس از تفتیش منزل و ضبط برخی لوازم شخصی، سیاوش را بازداشت کردند. در جریان این اقدام نیروهای امنیتی، خواهر سیاوش امامی دچار شوک عصبی شده و به بیمارستان منتقل شد”. به گفته این منبع مطلع؛ سیاوش امامی در زمان بازداشت در سلول انفرادی اداره اطلاعات ساری تحت بازجویی همراه با فشار جهت اخذ اعترافات اجباری در مقابل دوربین و با لباس زندان قرار گرفته است.

سیاوش امامی، شهروند اهل شهرستان آمل واقع در استان مازندران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید