خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, کارگران  >  اجرای حکم جزای نقدی جوانمیر مرادی، فعال کارگری

اجرای حکم جزای نقدی جوانمیر مرادی، فعال کارگری

خبرگزاری هرانا – حکم جزای نقدی جوانمیر مرادی فعال کارگری، به اجرا درآمد. آقای مرادی پیشتر توسط دادگاه انقلاب کرمانشاه به یک سال حبس تعزیری محکوم شد و این حکم در مرحله تجدید نظر به جزای نقدی تبدیل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، حکم جزای نقدی جوانمیر مرادی، فعال کارگری اجرا شد.

آقای مرادی پیشتر توسط شعبه اول دادگاه انقلاب کرمانشاه از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به یکسال حبس تعزیری محکوم و این حکم در فروردین ماه سال جاری به او ابلاغ شد.

حکم صادره در خردادماه ۱۴۰۰، در دادگاه تجدید نظر استان کرمانشاه به پرداخت جزای نقدی تبدیل شد.

جوانمیر مرادی روز یکشنبه ۱۴ دی‌ماه ۹۹، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و روز سه‌شنبه ۲۳ دی‌ماه ۹۹، با تودیع قرار وثیقه ٣٠٠ میلیون تومانی، از زندان دیزل آباد کرمانشاه آزاد شد.

این فعال کارگری روز دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹، طی ابلاغیه ای جهت رسیدگی به اتهام تبلیغ علیه نظام به شعبه یک دادگاه انقلاب این شهرستان احضار شد.

مصادیق این اتهام، بازنشر فراخوان بازنشستگان به تجمع برای ٢١ دی ٩٩، در کانال تلگرامی انجمن کارگران برق و فلزکار کرمانشاه، جمع آوری کمک های خوراکی و بهداشتی برای کودکان کار و انتشار گزارش و تصاویر از شرایط کار و زندگی کودکان کار در کانال تلگرامی انجمن کارگران برق و فلزکار کرمانشاه، اعتراض به اعدام نوید افکاری و روح الله زم، تهیه و انتشار پیام ویدئویی به مناسبت سالگرد کشته شدگان در اعتراضات آبان ٩٨ و انجام مصاحبه‌هایی در مورد وضعیت زندانیان سیاسی، اعتراضات و اعتصابات کارگری با رسانه‌های خارج از ایران هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید