خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  زندان ارومیه؛ آزادی مظفر حکیمی با تودیع قرار و اعزام رضا عباسی به مرخصی

زندان ارومیه؛ آزادی مظفر حکیمی با تودیع قرار و اعزام رضا عباسی به مرخصی

خبرگزاری هرانا – مظفر حکیمی، شهروند بازداشتی اهل ارومیه روز دوشنبه ۷ تیرماه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان ارومیه آزاد شد. همچنین رضا عباسی زندانی سیاسی نیز امروز سه‌شنبه ۸ تیرماه از این زندان به مرخصی اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۷ تیرماه ۱۴۰۰، مظفر حکیمی، شهروند بازداشتی اهل ارومیه از زندان این شهر آزاد شد.

آزادی آقای حکیمی با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

آقای حکیمی در تاریخ ۲۳ خردادماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شد. وی روز یکشنبه ۳۰ خردادماه، با اتمام مراحل بازجویی از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به زندان ارومیه منتقل شد. اتهام مطروحه علیه این شهروند همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام عنوان شده است.

مظفر حکیمی، ۵۰ ساله، متاهل و اهل ارومیه است.

همچنین امروز سه‌شنبه ۸ تیرماه رضا عباسی، زندانی سیاسی از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شد.

رضا عباسی در تیرماه ۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از گذشت یک ماه با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

وی در زمستان ۹۹ توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه از بابت اتهام “توهین به رهبری” به دو سال حبس و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. نهایتا در مرحله تجدیدنظر محکومیت وی از بابت اتهام توهین به رهبری به ۱۴ ماه زندان تقلیل یافت که با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۱۴ ماه حبس از بابت این اتهام برای وی قابل اجرا است.

آقای عباسی در تاریخ ۶ اردیبهشت‌ماه امسال طی ابلاغیه‌ای جهت اجرای حکم احضار و نهایتا روز شنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه جهت اجرای حکم حبس راهی زندان ارومیه شد.

رضا عباسی ۴۳ ساله و اهل شهرستان سلماس واقع در استان آذربایجان غربی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید