خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک, سایر گروهها  >  بی‌توجهی مسئولان دانشگاه فردوسی مشهد به خودکشی یک دانشجو، تجمع دانشجویان را در پی داشت

بی‌توجهی مسئولان دانشگاه فردوسی مشهد به خودکشی یک دانشجو، تجمع دانشجویان را در پی داشت

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۷ تیرماه، دانشجویان فردوسی مشهد در اعتراض به بی‌توجهی مسئولین دانشگاه نسبت به خودکشی «سعید قلی‌بیگلو» دانشجوی مقطع دکترا، دست به تجمع اعتراضی زدند. به گفته‌ی دانشجویان، آقای قلی‌بیگلو یک روز پیش، اقدام به خودکشی ناموفق می‌کند، اما مسئولین دانشگاه بدون هیچ اقدامی دوباره او را راهی خوابگاه می‌کنند و وی این بار با حلق‌آویز کردن خود دست به خودکشی زده و جان خود را از دست می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شورای صنفی دانشجویان ایران، سعید قلی‌بیگلو، پژوهشگر دوره‌ی پسادکتری رشته‌ی فیزیک دانشگاه فردوسی مشهد در روزهای گذشته در خوابگاه اقدام به خودکشی کرده و جان خود را از دست داد.

به گفته‌ی دانشجویان نزدیک به ایشان، قلی‌بیگلو یک روز پیش از مرگ، اقدام به خودکشی ناموفق می‌کند، اما مسئولین دانشگاه بدون هیچ اقدامی دوباره او را راهی خوابگاه می‌کنند و وی اینبار با حلق‌آویز کردن خود از پنکه‌ی سقفی اتاق به زندگی خود پایان می‌دهد.

دانشجویان فردوسی مشهد در اعتراض به بی‌توجهی مسئولین دانشگاه نسبت به خودکشی «سعید قلی‌بیگلو» پژوهشگر دوره‌ی پسادکتری رشته‌ی فیزیک در این دانشگاه دست به تجمع زدند.

دانشجویان خواهان پذیرش مسئولیت دانشگاه و پاسخگویی درباره‌ی این واقعه هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید