خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن یک شهروند بر اثر انفجار مین در دهلران

زخمی شدن یک شهروند بر اثر انفجار مین در دهلران

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۷ تیرماه، یک شهروند در شهرستان دهلران واقع در استان ایلام، بر اثر انفجار مین برجای مانده از جنگ ایران و عراق، از ناحیه پا دچار مصدومیت شد. مین‌ های برجای‌ مانده از دوران جنگ همه ساله موجب مرگ و مصدومیت تعدادی از هموطنان در مناطق مرزی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امروز دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰، یک شهروند در شهرستان دهلران واقع در استان ایلام، بر اثر انفجار مین برجای مانده از جنگ ایران و عراق، دچار مصدومیت شد.

طی این حادثه که در روستای “بدر” دشت عباس از توابع شهرستان دهلران رخ داده، این شهروند از ناحیه پا دچار مصدومیت شده است.

بر اساس این گزارش، این شهروند پس از این حادثه و انجام اقدامات درمانی توسط پرسنل درمانگاه دشت عباس و پرسنل فوریت‌های پزشکی، با آمبولانس پایگاه اورژانس جاده‌ای دشت عباس به بیمارستان دهلران منتقل شد.

لازم به ذکر است، روز شنبه ۵ تیرماه نیز شهروند دیگری بر اثر انفجار مین در این منطقه از ناحیه مچ پا دچار مصدومیت شده است.

مین‌های برجای‌ مانده از دوران جنگ همه ساله موجب مرگ و مصدومیت تعدادی از هموطنان در مناطق مرزی می‌شود.

در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از اراضی ایران آلوده به مین های به جا مانده و عمل نکرده جنگ ایران و عراق است.

دولت ایران نیز همچنان به تولید و کاشت مین های ضد نفر ادامه می‌دهد و برخلاف مقاوله نامه های بین‌المللی، معتقد است استفاده از این مین‌ها تنها راه مؤثر برای تأمین امنیت مرزهای طولانی این کشور است.

بر همین اساس بخش‌هایی از مرزهای ایران با افغانستان، پاکستان و عراق مین‌گذاری شده است؛ در جریان درگیری‌های دهه ۱۳۶۰ در کردستان هم بسیاری از اراضی این منطقه مین‌گذاری شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید