خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  سالار طاهرافشار از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شد

سالار طاهرافشار از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – سالار طاهرافشار، فعال ترک (آذربایجانی)، امروز دوشنبه ۷ تیرماه، از زندان ارومیه به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد. وی از تاریخ ۳۰ فروردین ماه، دوران محکومیت یک ساله خود را در این زندان سپری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰، سالار طاهرافشار، فعال ترک (آذربایجانی)، از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شد.

اعزام به مرخصی آقای طاهر افشار به مناسبت هفته قوه قضائیه، برای مدت ۵ روز و با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی صورت گرفته است.

وی پیشتر نیز در تاریخ ۲۴ خردادماه، با تودیع قرار وثیقه از زندان ارومیه به مرخصی اعزام شده و در تاریخ ۲۹ خردادماه، به زندان ارومیه بازگشته بود.

سالار طاهر افشار در تاریخ ۲۶ تیرماه سال گذشته در جریان تجمعی اعتراضی در پی فراخوان قبلی و در واکنش به تحولات منطقه در ارومیه بازداشت و نهایتا در تاریخ ۳۱ تیرماه ۹۹ با تودیع قرار ۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

آقای طاهر افشار مجددا در تاریخ ۱۰ مهرماه ۹۹ در ادامه اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف استان‌های آذربایجان و سایر مناطق ترک نشین در واکنش به تحولات اخیر در منطقه، در ارومیه بازداشت و در تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۹ با تودیع قرار آزاد شد. جلسه بازپرسی رسیدگی به اتهامات وی به همراه ۹ تن دیگر پیشتر در آذرماه سال گذشته در شعبه ۸ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ارومیه برگزار شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سالار طاهرافشار در تاریخ ۲۴ آذرماه ۹۹ در این شعبه برگزار و از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه ها و دستجات با هدف برهم زدن امنیت کشور” به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شد. وی نهایتا توسط شعبه ۱۳ دادگاه های تجدید نظر استان آذربایجان غربی به ریاست قاضی علیپور و رجبی، از اتهام عضویت در گروه ها و دستجات با هدف برهم زدن امنیت کشور تبرئه و از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

او نهایتا در تاریخ ۳۰ فروردین‌ماه، توسط نیروهای امنیتی در منزل پدری خود بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت به زندان ارومیه منتقل شد.

سالار طاهر افشار پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید