خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  علیرغم شیوع ویروس کرونا؛ عدم رعایت شرایط قرنطینه در زندان لاکان رشت

علیرغم شیوع ویروس کرونا؛ عدم رعایت شرایط قرنطینه در زندان لاکان رشت

خبرگزاری هرانا – در پی انتقال ۹ زندانی زن ورودی جدید به قرنطینه بند زنان زندان لاکان رشت، ۱۵ تن از ساکنان قرنطینه این بند پیش از پایان ایام قرنطینه به بند عمومی منتقل شدند. این اقدام مسئولان زندان، در حالی است که مدت قرنطینه زندانیان جدید الورود دستکم در زمان شیوع کرونا باید به طور کامل سپری شود و این اقدام سلامت سایر زندانیان را به خطر انداخته است. همزمان با این موضوع و با وجود افزایش روزانه دما، تهویه هوای بند زنان طی روز دستکم ۸ ساعت خاموش بوده و عملا امکان استفاده از ماسک برای زندانیان وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در پی انتقال ۹ زندانی ورودی جدید به قرنطینه بند زنان زندان لاکان رشت، ۱۵ تن از ساکنان قرنطینه این بند پیش از پایان ایام قرنطینه به بند عمومی منتقل شدند.

به گفته یک منبع مطلع، در پاسخ به اعتراض زندانیان به آنان گفته شده است که حتی در صورت آمدن ورودی‌های جدید دیگر، آن افراد نیز بدون قرنطینه مستقیما به بندهای عمومی فرستاده خواهند شد. همزمان با این موضوع و با وجود افزایش روزانه دما، تهویه هوای بند زنان طی روز دستکم ۸ ساعت خاموش بوده و عملا امکان استفاده از ماسک نیز در این شرایط پر مخاطره برای زندانیان وجود ندارد.

گفتنی است عدم رعایت قرنطینه برای زندانیان جدیدالورود در زندان لاکان رشت در حالی است که آتنا دائمی، فعال مدنی زندانی که در تاریخ ۲۶ اسفندماه ۹۹ از زندان اوین به این زندان تبعید شده بود به مدت ۲۳ روز در قرنطینه زندان لاکان رشت نگهداری شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید