خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  بازداشت مسعود حمیدنیا توسط نیروهای امنیتی در شوش

بازداشت مسعود حمیدنیا توسط نیروهای امنیتی در شوش

خبرگزاری هرانا – مسعود حمیدنیا، فعال صنفی معلمان اهل شهرستان شوش روز شنبه ۲۲ خردادماه توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل شخصی خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. نیروهای امنیتی در زمان بازداشت ضمن بازرسی منزل، شماری از لوازم شخصی از جمله لپ تاپ و تلفن همراه او را ضبط کرده و با خود برده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۲ خردادماه ۱۴۰۰، مسعود حمیدنیا، فعال صنفی معلمان اهل شهرستان شوش توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل شخصی خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

نیروهای امنیتی در زمان بازداشت بدون ارائه حکم، اقدام به بازرسی منزل کرده و شماری از لوازم شخصی از جمله لپ تاپ و تلفن همراه او را ضبط کرده و با خود برده‌اند. تداوم بازداشت و بی خبری از آقای حمیدنیا در شرایطی است که وی دچار مشکلات پزشکی از جمله روماتیسم مفصلی است و از زمان بازداشت تاکنون به داروهای خود دسترسی ندارد. این امر موجب افزایش نگرانی خانواده وی شده است.

در جریان پیگیری‌های خانواده آقای حمیدنیا به آنان گفته شده است که بازداشت این فعال صنفی در ارتباط با فعالیت‌های وی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی پیش از انتخابات صورت گرفته است. تا زمان تنظیم این گزارش از اتهامات و محل نگهداری او اطلاعی در دست نیست. وی تنها یکبار اجازه برقراری تماس تلفنی کوتاه با خانواده خود را داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید