خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی چهار زندانی از اعدام در شهرهای مختلف

رهایی چهار زندانی از اعدام در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – چهار زندانی در شهرهای سربیشه، دشتستان، قزوین و استان گلستان که پیشتر در پرونده های جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند. همچنین رئیس کل دادگستری استان مازندران از رهایی ۱۳ محکوم به اعدام با رضایت اولیای دم، از ابتدای سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، یک زندانی در شهرستان سربیشه، از اعدام رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، یک زندانی به هویت “م.ک” در شهرستان سربیشه واقع در استان خراسان جنوبی، که از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، پس از گذشت ۸ سال با پا در میانی ریش سفیدان و گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

گفتنی است این حادثه به صورت طایفه‌ای در استان دیگری رخ داده و متهم و مقتول با هم فامیل بودند. هم اکنون زندانی در زندان زاهدان به سر میبرد.

رهایی از اعدام یک زندانی در دشتستان

به گزارش خبرگزاری تسنیم، یک زندانی در شهرستان دشتستان، با گذشت اولیای دم از مرگ نجات یافت.

بر اساس این گزارش، یک متهم در یکی از روستاهای شهرستان دشتستان که مرتکب قتل شده بود و مدت ها تلاش برای نجات وی نتیجه‌ای نداشته بود، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

اکبر قائدی دبیر ستاد زیر سایه خورشید استان بوشهر در خصوص این خبر گفت: با رضایت خانواده مقتول و وساطت ریش سفیدان، این متهم پس از سال‌ها تحمل حبس، از زندان آزاد شد.

رهایی از اعدام یک زندانی در استان گلستان

به گزارش خبرگزاری رکنا، یک زندانی در استان گلستان با رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، یک جوان ۲۶ ساله متهم به قتل، در استان گلستان با بخشش اولیای دم مقتول، فرصت زندگی دوباره پیدا کرد.

رهایی از اعدام یک زندانی در قزوین

به گزارش خبرگزاری رکنا، یک زندانی در قزوین پس از ۱۰ سال با رضایت اولیای دم، از اعدام رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، پرونده متهمی که در یک حادثه همسر خود را به قتل رسانده بود، به همت کانون فرهنگی هنری کوثر و سازمان زندان‌های استان قزوین، پس از ۱۰ سال بسته شد.

لازم به ذکر است، پیش از این کانون فرهنگی هنری کوثر با برگزاری چندین جلسه صلح و سازش زمینه بخشش این خانواده را فراهم کرده بود.

رهایی ۱۳ زندانی از اعدام در مازندران از ابتدای سال جاری

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس کل دادگستری مازندران از رهایی ۱۳ محکوم به اعدام، در سه ماهه اول سال جاری خبر داد.

 محمدصادق اکبری با بیان اینکه متأسفانه مازندران در بخش صلح و سازش جایگاه خوبی ندارد گفت: در سال گذشته درصد صلح و سازش نسبت به سال ۹۸ حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است.

وی یادآور شد: در سال ۹۸ حدود ۱۰ محکوم به اعدام با صلح و سازش از چوبه دار رهایی یافتند و این تعداد در سال گذشته به بیش از ۳۸ مورد رسیده بود که رشد ۱۲۴ درصدی داشته است.

رئیس کل دادگستری مازندران با بیان اینکه در سال گذشته ۱۱ هزار رأی جایگزین حبس صادر شد که نسبت به سال ۹۸ رشد ۳۲ درصدی داشته است، افزود: در شش ماهه ۹۸ حدود ۱۵ مورد پاپند الکترونیکی و شش ماهه دوم ۹۹ حدود ۳۵ مورد استفاده از پابند الکترونیک داشتیم و امسال نیز این طرح افزایش می‌یابد.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید