خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  سامان بیدار به بیش از ۳ سال حبس محکوم شد

سامان بیدار به بیش از ۳ سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – سامان بیدار، فعال ترک (آذربایجانی)، توسط دادگاه انقلاب اردبیل به ۳ سال و ۴۵ روز حبس محکوم‌ شد. حکم صادره به مدت ۳ سال به حالت تعلیق در آمده است. آقای بیدار در تاریخ ۱۰ اسفندماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از اتمام مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل به زندان این شهر منتقل شد. او در نهایت مورخ ۱۷ اسفندماه ۹۹، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه انقلاب اردبیل سامان بیدار، فعال ترک (آذربایجانی)، را به حبس محکوم کرد.

بر اساس این حکم که روز‌ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان اردبیل صادر و به وی ابلاغ شده است، آقای بیدار از بابت اتهامات “فعالیت‌ تبلیغی‌ علیه‌ نظام از طریق‌ انتشار‌ مطالب‌ غیر‌ واقعی‌ منجر به‌ تشویش‌ اذهان‌ عمومی”،  “توهین‌ به بنیانگذار جمهوری اسلامی” و “توهین‌ به رهبری” مجموعا به ۳ سال و ۴۵ روز حبس با احتساب‌ ایام‌ بازداشت‌ قبلی محکوم‌ شد. این حکم به مدت ۳ سال به حالت تعلیق در آمده است.

آقای بیدار در تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و یک روز بعد در شعبه ۹ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل مورد تفهیم اتهام قرار گرفت. سامان بیدار پس از صدور قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی و اتمام مراحل بازجویی در تاریخ ۱۲ اسفندماه از بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل به بند سلامت زندان این شهر منتقل شد.

وی نهایتا در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۹۹، با تودیع قرار وثیقه از زندان اردبیل آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید