خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  بهنام شیخی از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

بهنام شیخی از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – بهنام شیخی، فعال ترک (آذربایجانی)، روز سه‌شنبه ۲۵ خردادماه، از زندان اوین به مرخصی اعزام شد. آقای شیخی پیشتر در تاریخ ۳۱ تیرماه سال ۹۹، جهت تحمل مدت محکومیت ۲ ساله بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰، بهنام شیخی، فعال ترک (آذربایجانی) از زندان اوین به مرخصی اعزام شد.

اعزام آقای شیخی به مرخصی به مدت ۳ روز صورت گرفته است.

آقای شیخی پیشتر نیز در تاریخ ۱ اردیبهشت‌ماه سال جاری با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین به مرخصی اعزام و روز شنبه ۱ خردادماه، با پایان ایام مرخصی به زندان اوین بازگشت.

بهنام شیخی به همراه حمید منافی، علیرضا فرشی، اکبر آزاد و سه تن دیگر در اسفندماه ۱۳۹۲ به دلیل شرکت در مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در نسیم شهر تهران بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان زمان دادرسی آزاد شد.

این شهروندان در سال ۱۳۹۵ مرحله بدوی توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان بهارستان هر یک از بابت اتهام “مشارکت در تشکیل جمعیت به منظور برهم زدن امنیت کشور” ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به مسجد سلیمان از توابع استان خوزستان محکوم شد.

این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی بابایی به ۲ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید تقلیل یافت.

وی پیشتر در تاریخ ۳۱ تیرماه ۹۹ جهت تحمل مدت محکومیت خود توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید