خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز چهارشنبه ۲۶ خرداد، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای اصفهان، آبیک و رشت در حین کار دچار حادثه شدند. طی این حوادث یک کارگر مصدوم و ۲ تن دیگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰، یک کارگر مقنی در اصفهان دچار حادثه شد و جان باخت.

بر اساس این گزارش، حادثه زمانی رخ داد که کارگری حین حفر چاه فاضلاب در یک ساختمان در حال ساخت در خیابان زینیه در اصفهان؛ ناگهان به دلیل گاز گرفتگی در عمق ۱۰ متری دچار حادثه می‌شود.

با حضور گروهای امداد و نجات این کارگر ۴۵ ساله اهل کشور افغانستان از عمق چاه به بیرون انتقال یافت اما مرگ او به علت گاز گرفتگی توسط عوامل اورژانس تایید شد.

مرگ یک کارگر در آبیک

به گزارش رکنا، صبح روز دوشنبه ۲۴ خرداد ماه ۱۴۰۰، یک کارگر خطوط ابنیه فنی راه‌آهن ایستگاه آبیک در حین کار بر اثر برخورد با قطار جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، هویت این کارگر علی صمدی، معاون کارگاه خط آبیک عنوان شده است.

مصدومیت یک کارگر در رشت

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، امروز چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان گفت: مردی ۵۰ ساله هنگامه کار بر روی یک ساختمان نیمه کاره در محدوده میدان مصلای رشت، از ارتفاع ۴ متری سقوط کره و از ناحیه سر و دست‌ها مصدوم شد.

پیمان اسدی افزود: گروه فوریت‌های پزشکی به محل حادثه اعزام شده و پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی، مصدوم را به بیمارستان پورسینای رشت منتقل کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید