خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  در پی ابتلا به کرونا؛ انتقال ساکار عینی به بند امن زندان ارومیه

در پی ابتلا به کرونا؛ انتقال ساکار عینی به بند امن زندان ارومیه

خبرگزاری هرانا – ساکار عینی، شهروند بازداشتی روز دوشنبه ۲۴ خردادماه، در پی تایید ابتلا به ویروس کرونا به بند امن زندان ارومیه منتقل شد. آقای عینی پیشتر در تاریخ ۱۱ خردادماه امسال با پایان دوره بازجویی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به این زندان منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۴ خردادماه ۱۴۰۰، ساکار عینی، شهروند بازداشتی در پی تایید ابتلا به ویروس کرونا به بند امن زندان ارومیه منتقل شد.

ساکار عینی درتاریخ ۲۰ دیماه ۹۹ به همراه فرزاد سامانی توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و مدتی بعد به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه منتقل شد. وی در تاریخ ۱۱ خردادماه امسال با پایان مراحل بازجویی به زندان ارومیه منتقل شد.

بازداشت آقای عینی در جریان موج جدید فشار بر فعالین کرد در دیماه ۹۹ صورت گرفته بود. دیماه سال گذشته، ۶۴ شهروند در شهرهای بوکان، پیرانشهر، سروآباد، نقده، سنندج، سقز، پاوه، کرمانشاه و مهاباد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و یا به نهادهای امنیتی احضار شدند. بازداشت این شهروندان در بعضی موارد بدون ارائه حکم بازداشت و گاها به همراه ضرب و شتم، تفتیش منزل و ضبط لوازم شخصی صورت گرفته است.

ساکار عینی، شهروند اهل مهاباد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید