خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت مطلب احمدیان در زندان رجایی شهر کرج

گزارشی از آخرین وضعیت مطلب احمدیان در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – مطلب احمدیان، زندانی سیاسی بیمار، یازدهمین سال دوران محکومیت خود را در زندان رجایی شهر کرج سپری می‌کند. وی علیرغم وضعیت وخیم جسمانی و روحی از رسیدگی پزشکی محروم مانده است. آقای احمدیان از سال‌ها پیش از بیماری ارکیتیس (عفونت بیضه) و انتقال عفونت به مثانه رنج می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مطلب احمدیان، زندانی سیاسی بیمار، یازدهمین سال دوران محکومیت خود را در زندان رجایی شهر کرج سپری می‌کند.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده این زندانی؛ آقای احمدیان اخیرا طی یک تماس تلفنی از وخامت وضعیت جسمانی و روحی خود در پی عدم رسیدگی پزشکی خبر داده است. علیرغم وعده مسئولان مبنی بر انتقال وی به بیمارستان جهت تخلیه عفونت، او کماکان از رسیدگی پزشکی محروم مانده است. این منبع در خصوص شرایط این زندانی به هرانا گفت: «به او قول دادند که ماهی یکبار یا هر دو ماهی یکبار او را جهت تخلیه عفونت به بیمارستان ببرند اما همچنان به قول خود عمل نکرده‌اند و وضعیت جسمانی این زندانی، روز به روز بدتر می شود.»

این زندانی سیاسی از سال‌ها پیش از بیماری ارکیتیس (عفونت بیضه) و انتقال عفونت به مثانه رنج می برد و تاکنون رسیدگی درمانی در ارتباط با بیماری وی صورت نگرفته است. عدم رسیدگی به وضعیت بیماری وی در حالی است که آقای احمدیان در تمام این مدت با این مشکل مواجه بود و بیماری او روز به روز پیشرفت کرده است. پیشتر پزشک عمومی و متخصص عفونی در بهداری زندان اوین بارها تاکید کرده بودند که حتما باید توسط جراح و متخصص اورولوژی ویزیت شود و شیمی تراپی، سونوگرافی و آزمایشات مربوطه صورت گیرد. آقای احمدیان همچنین به دلیل عارضه نخاعی باید هر شش ماه یکبار تحت آزمایش ام آر آی قرار گرفته و جهت جلوگیری از پیشرفت بیماری و درمان به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کند. امری که تاکنون با مخالفت امین وزیری، دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی محقق نشده است.

مطلب احمدیان در تاریخ ۱۳ مهرماه ۱۳۸۹ بازداشت و پس از حدود ۲۳۰ روز تحمل سلول انفرادی در پرونده اول خود به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از گروه های اپوزیسیون، به ۳۰ سال حبس در تبعید در زندان میناب محکوم شد و در تاریخ ۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ به زندان سقز منتقل شد.

وی همچنین در دو پرونده در سال‌های ۱۳۸۷ و ۱۳۹۰ با اتهام تردد غیرمجاز از مرزهای کشور به پرداخت یک میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و یک سال حبس تعزیری محکوم شد. آقای احمدیان در مردادماه سال ۹۷ توسط شعبه ۱ دادگاه کیفری یک استان کردستان به اتهامات “مشارکت در قتل” به ۸ سال حبس تعزیری و پرداخت نصف دیه کامل (دو دیه کامل برای ۴ متهم پرونده) و به اتهام “ضرب و جرح عمدی” از بابت همان پرونده به ۱ سال حبس و پرداخت ۲۰ میلیون تومان (۸۰ میلیون تومان برای ۴ متهم پرونده) بابت دیه فرد مجروح شده درگیری محکوم شد.

آقای احمدیان پس از ابلاغ این حکم در ابتدای شهریورماه ۹۷ از زندان مرکزی سنندج به زندان اوین منتقل شد. او مجددا اواسط سال ۹۸ از این زندان به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

پدر مطلب احمدیان مورخ ۷ آبان ۹۹ درگذشت. بر اساس رویه مذهبی، خاکسپاری درگذشته باید در اولین فرصت صورت گیرد و به همین دلیل آقای احمدیان امکان شرکت در مراسم خاکسپاری پدر خود را نداشت.

مطلب احمدیان، حدودا ۳۷ ساله و اهل شهرستان بانه است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید