خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  شیراز؛ آزادی ۵ فعال مدنی و خانواده کشته شدگان اعتراضات ساعاتی پس از بازداشت

شیراز؛ آزادی ۵ فعال مدنی و خانواده کشته شدگان اعتراضات ساعاتی پس از بازداشت

خبرگزاری هرانا – نرگس محمدی، جعفر عظیم زاده، ناهید شیربیشه (مادر پویا بختیاری)، سکینه احمدی (مادر ابراهیم کتابدار) و پوران ناظمی امروز شنبه ۲۲ خردادماه ساعاتی پس از بازداشت در شیراز، آزاد شدند. این شهروندان امروز در جریان دیدار با خانواده برادران افکاری و پیش از حضور در مقابل زندان عادل آباد این شهر بازداشت شده بودند. روز جاری در تجمع تعدادی از نزدیکان خانواده افکاری در مقابل زندان، تعدادی از جمله مادر و خواهر نوید افکاری مورد ضرب و شتم قرار گرفته و الهام افکاری و یکی دیگر از حاضرین ساعاتی را در بازداشت نیروهای امنیتی بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۲ خردادماه ۱۴۰۰، نرگس محمدی، جعفر عظیم زاده، ناهید شیربیشه (مادر پویا بختیاری)، سکینه احمدی (مادر ابراهیم کتابدار) و پوران ناظمی ساعاتی پس از بازداشت، آزاد شدند.

ساعاتی قبل تقی رحمانی همسر نرگس محمدی طی یادداشتی در حساب شخصی خود خبر بازداشت این شهروندان را تائید کرد. صبح روز جاری ارتباط این شهروندان در مسیر حضور در مقابل زندان عادل آباد شیراز قطع و تلفن های همراه آنان از دسترس خارج شده بود.

امروز شنبه ۲۲ خردادماه، سعید افکاری، برادر وحید و حبیب افکاری، زندانیان سیاسی زندان عادل آباد شیراز از ضرب و شتم شماری از اعضای خانواده خود در جریان تجمعی اعتراضی مقابل این زندان خبر داده و در این خصوص نوشت: “خانواده ام و تعدادی اقوام امروز ۱۴۰۰/۳/۲۲ در اعتراض به ۲۸۰ روز انفرادی برادرانم جلوی زندان عادل آباد حاضر شدند. ماموران لباس شخصی مادرم، خواهرم، پدرم، خاله‌هایم و بقیه را مورد ضرب و شتم شدید قراردادند. گوشی‌های همراه را ضبط، خواهرم و یکی از زنان را بازداشت و پس از ساعتی آزاد کردند.»

او همچنین در یادداشتی دیگر در صفحه شخصی خود نوشته است: “پدرم از الهام حفاظت می کرده، چنتا مامور پدرم رو بردن و پنج زن مامور چادری روی الهام ریختن و با کتک بهش دستبند زدن و روی زمین کشیدن و بردنش توی ون، گردن و دست الهام آسیب دیده، مادرم و خاله هام هم به شدت کنک خوردن”.

یک منبع نزدیک به خانواده افکاری به گزارشگر هرانا گفت: “ساعاتی پس از بازداشت الهام افکاری توسط ماموران در خیابانی رها شده با این حال تلفن‌های همراه و خودروی خانم افکاری توسط ماموران ضبط شده است.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید