خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  بازداشت ۵ تن از فعالین مدنی و خانواده کشته شدگان اعتراضات در شیراز

بازداشت ۵ تن از فعالین مدنی و خانواده کشته شدگان اعتراضات در شیراز

خبرگزاری هرانا – به دنبال قطع ارتباط و بیخبری از وضعیت نرگس محمدی، جعفر عظیم زاده، ناهید شیربیشه (مادر پویا بختیاری)، سکینه احمدی (مادر ابراهیم کتابدار)، پوران ناظمی در جریان دیدار با خانواده برادران افکاری، ساعاتی پیش تقی رحمانی، همسر خانم محمدی، از بازداشت این شهروندان در شیراز خبر داد. روز جاری در تجمع تعدادی از نزدیکان خانواده افکاری در مقابل زندان عادل آباد شیراز، تعدادی از جمله مادر و خواهر نوید افکاری مورد ضرب و شتم قرار گرفته و الهام افکاری و یکی دیگر از حاضرین ساعاتی را در بازداشت نیروهای امنیتی بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نرگس محمدی، پوران ناظمی، جعفر عظیم زاده، ناهید شیر بیشه (مادر پویا بختیاری) و سکینه احمدی (مادر ابراهیم کتابدار) دو تن از کشته شدگان اعتراضات آبان ۹۸، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

تقی رحمانی همسر نرگس محمدی طی یادداشتی در حساب شخصی خود خبر بازداشت این شهروندان را تائید کرده است. صبح روز جاری ارتباط این شهروندان در مسیر حضور در مقابل زندان عادل آباد شیراز قطع و تلفن های همراه آنان از دسترس خارج شد.

از چگونگی بازداشت، وضعیت کنونی و محل نگهداری این افراد تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاع دقیقی در دست نیست.

امروز شنبه ۲۲ خردادماه، سعید افکاری، برادر وحید و حبیب افکاری، زندانیان سیاسی زندان عادل آباد شیراز از ضرب و شتم شماری از اعضای خانواده خود در جریان تجمعی اعتراضی مقابل این زندان خبر داده و در این خصوص نوشت: “خانواده ام و تعدادی اقوام امروز ۱۴۰۰/۳/۲۲ در اعتراض به ۲۸۰ روز انفرادی برادرانم جلوی زندان عادل آباد حاضر شدند. ماموران لباس شخصی مادرم، خواهرم، پدرم، خاله‌هایم و بقیه را مورد ضرب و شتم شدید قراردادند. گوشی‌های همراه را ضبط، خواهرم و یکی از زنان را بازداشت و پس از ساعتی آزاد کردند.»

او همچنین در یادداشتی دیگر در صفحه شخصی خود نوشته است: “پدرم از الهام حفاظت می کرده، چنتا مامور پدرم رو بردن و پنج زن مامور چادری روی الهام ریختن و با کتک بهش دستبند زدن و روی زمین کشیدن و بردنش توی ون، گردن و دست الهام آسیب دیده، مادرم و خاله هام هم به شدت کنک خوردن”.

یک منبع نزدیک به خانواده افکاری به گزارشگر هرانا گفت: “ساعاتی پس از بازداشت الهام افکاری توسط ماموران در خیابانی رها شده با این حال تلفن های همراه و خودروی خانم افکاری توسط ماموران ضبط شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید