خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مرگ یک کولبر در ارتفاعات مرزی نوسود

مرگ یک کولبر در ارتفاعات مرزی نوسود

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۱۹ خردادماه، یک کولبر بر اثر سقوط از ارتفاعات مرزی شهرستان نوسود واقع در استان کرمانشاه، جان خود را از دست داد. پیکر بی‌جان این کولبر امروز شنبه ۲۲ خردادماه، توسط ساکنین منطقه پیدا شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰، یک کولبر بر اثر سقوط از ارتفاعات مرزی شهرستان نوسود واقع در استان کرمانشاه، جان باخت.

بر اساس این گزارش، هویت وی، حمید ویسی اهل روستای میدان‌طفلی از توابع بخش مرکزی شهرستان ثلاث باباجانی عنوان شده است.

این کولبر سه روز پیش دچار حادثه شده و بامداد روز شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰، پیکر وی توسط ساکنین منطقه پیدا شده است.

جنازه این کولبر جهت تکمیل تحقیقات به پزشکی قانونی شهرستان پاوه در استان کرمانشاه، منتقل شده است.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران؛ ویژه سال ۲۰۲۰ به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، در این گزارش قتل ۳۶ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۹ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی ثبت شده است.

لازم به ذکر است که ۹ کولبر دیگر نیز به واسطه شرایط اقلیمی و جغرافیایی مانند سرمازدگی و سقوط از ارتفاع دچار حادثه شدند که از این تعداد ۴ کولبر زخمی شدند و ۵ کولبر جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید