خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  گزارشی از وضعیت رضا سرولایتی، زندانی سیاسی در زندان تهران بزرگ

گزارشی از وضعیت رضا سرولایتی، زندانی سیاسی در زندان تهران بزرگ

خبرگزاری هرانا – رضا سرولایتی، زندانی سیاسی و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ دوران محکومیت خود را در زندان تهران بزرگ سپری می‌کند. آقای سرولایتی در شهریور سال گذشته توسط دادگاه انقلاب تهران در مجموع به ۱۹ سال حبس تعزیری محکوم شد که با استناد به ماده ۱۳۴، مجازات اشد یعنی ۱۰ سال از آن قابل اجرا بود. مجازات قابل اجرای این حکم در مرحله تجدیدنظر به ۸ سال زندان کاهش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا سرولایتی، از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ۹۸ دوران محکومیت خود را در زندان تهران بزرگ سپری می‌کند.

رضا سرولایتی، در تاریخ ۲۸ آبان ۹۸، در جریان اعتراضات سراسری موسوم به اعتراضات آبان توسط پلیس امنیت گیشا در منزل خود بازداشت و به پلیس امنیت گیشا منتقل شد.

او نهایتا پس از ۵ روز نگهداری در این بازداشتگاه به زندان تهران بزرگ منتقل شده و در تاریخ ۲۲ اسفند همان سال با تودیع قرار وثیقه موقتا آزاد شد.

آقای سرولایتی در تاریخ ۵ شهریورماه ۹۹ توسط شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی عموزاد از بابت اتهام اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی به ۵ سال حبس، از بابت اتهام تحریق اموال عمومی به ۱۰ سال حبس، از بابت اتهام توهین به رهبری ۲ سال حبس و از بابت اتهام اخلال در نظم عمومی به ۲ سال حبس محکوم شد.

از این میزان با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۱۰ سال حبس تعزیری از بابت اتهام تحریق اموال عمومی برای وی قابل اجرا بود. حکم صادره از بابت این اتهام در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ریاست قاضی احمد زرگر به ۸ سال زندان کاهش پیدا کرد.

رضا سرولایتی نهایتا در تاریخ ۵ آذرماه ۹۹ جهت تحمل دوران محکومیت ۸ ساله خود راهی زندان تهران بزرگ شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید