خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  اخراج ۲۵۰ کارگر کارخانه لوله‌سازی ماهشهر/ معوقات مزدی کارگران شهرداری آبدانان

اخراج ۲۵۰ کارگر کارخانه لوله‌سازی ماهشهر/ معوقات مزدی کارگران شهرداری آبدانان

خبرگزاری هرانا – کارگران شهرداری آبدانان در استان ایلام از معوقات مزدی ۵ ماهه خود خبر دادند. همچنین ۲۵۰ کارگر کارخانه لوله‌سازی منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر از محل کار خود اخراج شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران شهرداری آبدانان در استان ایلام ۵ ماه مطالبات معوقه طلبکارند.

یکی از کارگران این شهرداری گفت: هیچ مسئولی در شهرستان آبدانان و حتی استان ایلام پاسخگوی مطالبات معوقه کارگران نیست.

این کارگر با بیان اینکه در سفر اخیر رئیس مجلس به استان ایلام و شهرستان آبدانان به سختی توانستیم بخشی از مشکلاتمان را حضوری به آقای قالیباف انتقال دهیم، افزود: متاسفانه برخی از مسئولان استانی از دیدار چهره به چهره‌ی ما کارگران با رئیس قوه مقننه خوشحال نشدند و نگرانی آن‌ها باعث شده بود مرتبا به بهانه‌های مختلف مانع صحبت کردن کارگران با وی شوند.

یکی از این کارگران که در واحد خدماتی شهرداری آبدانان کار می‌کند، با بیان اینکه در نتیجه عملکرد ضعیف مسئولان استانی در پیگیری مطالباتشان هر روز مشکلاتمان حادتر می‌شود، گفت: پنج ماه است که حقوق ما را نپرداخته‌اند، هر ماه پیگیری می‌کنیم تا حقوق‌مان را واریز کنند اما با بهانه‌های مختلف خواسته‌هایمان را رد می‌کنند.

این کارگر با بیان اینکه از مسئولان استانی ناامید شده‌ایم و انتظار داریم آقای قالیباف موضوع معوقات مزدی ما کارگران شهرداری آبدانان را پیگیری کند، در بخش پایانی سخنان خود افزود: علیرغم پیگیری‌های زیاد کارگران شهرداری آبدانان از نهادهای مختلف، متاسفانه برخی مسئولان استانی در توجیه پیگیری مطالبات کارگران در حضور آقای قالیباف ضمن اینکه سعی داشتند ما را از بیان مشکلات و مطالباتمان منصرف کنند، مدعی بودند از موضوع معوقات مزدی‌مان مطلع نیستند.

او در پایان تصریح کرد: کارگران شهرداری آبدانان بیش از این تحمل بی‌پولی را ندارند و در این میان صدمات جبران‌ناپذیری به معیشت آن‌ها وارد شده است.

اخراج کارگران لوله‌سازی ماهشهر

به گزارش ایسنا، ۲۵۰ کارگر کارخانه لوله‌سازی منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر از محل کار خود اخراج شدند.

فرماندار ماهشهر ضمن تایید این خبر افزود: این کارخانه پیش از این، مشکلات زیادی داشت و اخیرا نیز مشکلی در خصوص کارت بازرگانی داشته است. جدیدا نیز مساله عدم فروش محصولات را مطرح کرده‌اند. انتظار می‌رود که مدیران کارخانه در بازار فروش ورود کنند. از طریق استانداری خوزستان نیز این مباحث را پیگیری خواهیم کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید