خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۲۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۲۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز چهارشنبه ۱۹ خردادماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲۶ کارگر در استان‌های تهران، البرز و سمنان دچار حادثه شدند. در این حوادث ۲۵ کارگر از جمله یک تکنیسین‌ فوریت‌های پزشکی دچار مصدومیت شدند و یک کارگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز پنج‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰، یک تعمیرکار کولر در ساختمان بیمه سرمد در تهران طی حادثه‌ای جان باخت.

براساس این گزارش، این کارگر برای تعمیر کمپرسور کولر گازی به پشت‌بام ساختمان مرکزی این بیمه می‌رود و دلیل نداشتن حفاظ مناسب به داخل نورگیر سقوط می‌کند و متاسفانه جان خود را از دست می‌دهد.

مصدومیت ۲۴ کارگر در البرز

به گزارش تابناک، روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰، رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان البرز از مصدومیت ۲۴ کارگر در آتش سوزی یک کارخانه مواد غذایی در این استان خبر داد.

مهرداد بابایی با بیان اینکه حریق یک واحد صنعتی در این استان ۲۴ مصدوم برجای گذاشته است، اظهار داشت: اورژانس استان البرز ۶ آمبولانس و ۱ اتوبوس آمبولانس را برای امدادرسانی به مصدومین احتمالی حادثه به محل اعزام کرده است.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان البرز تصریح کرد: ۲ نفر از مصدومان در محل از اقدامات درمانی تکنسین‌های اورژانس البرز برخوردار شده، ۲ نفر به بیمارستان امام حسن مجتبی، ۴ نفر به بیمارستان امام جعفر صادق و ۱۶ نفر به بیمارستان شهید مدنی انتقال داده شدند.

وی گفت: به جز یک نفر از مصدومین که جراحات شدیدی دارد، سایر مصدومان این حادثه وضعیت پایداری دارند.

مصدومیت تکنیسین‌های فوریت‌های پزشکی سمنان

به گزارش ایسنا، امروز چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰، مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی و رئیس اورژانس پیش بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی سمنان از مصدومیت یکی از تکنیسین‌های فوریت‌های پزشکی سمنان حین راهنمایی بالگرد-آمبولانس خبر داد.

دکتر محمد اطهری اظهار کرد: به دنبال تصادف یک کامیونت با تانکر سوخت، و جدا شدن تانکر و ایجاد آتش سوزی، همکاران ما به محل حادثه اعزام می‌شوند.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی و رئیس اورژانس پیش بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی سمنان افزود: در ادامه این حادثه یک کامیونت دیگر نیز با یک خودروی سواری برخورد می‌کند.

وی با بیان اینکه این حادثه ۵ مصدوم داشته تصریح کرد: در ادامه برای انتقال مصدومان درخواست آمبولانس هوایی می‌شود که یکی از تکنیسین‌های ما در حین راهنمایی هلی‌کوپر برای نشستن در محل و اعزام مصدومان، یک کامیونت با تکنیسن و کارشناس اورژانس سمنان برخورد و این همکار پر تلاش دچار مصدومیت می شود.

اطهری از مصدومیت شدید این تکنیسین در حین خدمت خبر داد و اضافه کرد: متاسفانه این تکنیسین دچار آسیب جدی شده و قفسه سینه، سر و برخی از اندام‌های دیگر وی دچار شکستگی و مصدومیت شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید