خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  معصومه عسکری از زندان اوین به مرخصی استعلاجی اعزام شد

معصومه عسکری از زندان اوین به مرخصی استعلاجی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – معصومه عسکری، معلم بازنشسته امروز چهارشنبه ۱۹ خردادماه از زندان اوین به مرخصی درمانی اعزام شد. خانم عسکری به بیماری‌های اعصاب و روان، کلیوی، کبد و دیابت مبتلا است و با گذشت ۴ ماه از صدور دستور پزشکی قانونی، مبنی بر دوری خانم عسکری از زندان، امین وزیری دادیار ویژه ناظر بر زندانیان سیاسی از تائید آن خودداری کرده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۹ خردادماه ۱۴۰۰، معصومه عسکری، معلم بازنشسته از زندان اوین به مرخصی درمانی اعزام شد.

به گفته علی شریف زاده، وکیل مدافع وی، به خانم عسکری به بیماری‌های اعصاب و روان، کلیوی، کبد و دیابت مبتلا است. تاکنون با گذشت ۴ ماه از صدور دستور پزشکی قانونی مبنی بر دوری از زندان، امین وزیری، دادیار ویژه ناظر بر زندانیان سیاسی از تایید آن خودداری کرده بود.

این زندانی سیاسی در تاریخ ۱۱ مردادماه ۹۷ در جریان اعتراضات خیابانی در تهران بازداشت، به زندان قرچک منتقل و پس از چند روز با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.

معصومه عسکری در آذرماه ۹۷ یک بار دیگر توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و پس از یک ماه بازجویی در بند ۲۰۹ زندان اوین، در تاریخ ۱۲ دیماه به بند زنان این زندان منتقل شد.

وی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشاالله احمدزاده از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم نهایتا در دادگاه تجدید نظر عیناً تایید شده است.

معصومه عسکری معلم بازنشسته و تنها سرپرست پسر ۱۶ ساله‌اش است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید