خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  پس از چهار روز؛ پیکر بی جان کارگر مقنی منوجانی از زیر آوار خارج شد

پس از چهار روز؛ پیکر بی جان کارگر مقنی منوجانی از زیر آوار خارج شد

خبرگزاری هرانا – پس از چهار روز، پیکر بی جان کارگر مقنی منوجانی، توسط کارگران معدن آسمینون منوجان از چاه خارج شد. این کارگر روز شنبه ۱۵ خردادماه، به دنبال ریزش چاه زیر آوار محبوس شده بود. بنابر گفته نماینده منوجان در مجلس شورای اسلامی، نهادهای امدادی هلال احمر به دلیل نداشتن امکانات و تجهیزات مناسب، نتوانستند در خارج کردن این کارگر از چاه کمک کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰، پیکر بی جان کارگر مقنی در شهرستان منوجان از چاه خارج شد.

نماینده مردم منوجان در مجلس شورای اسلامی در این خصوص گفت: چهار روز پس از محبوس شدن این کارگر در پی ریزش چاه در روستای شهلکان منوجان، جسد این مقنی کار کشف و تحویل خانواده وی داده شد.

منصور شکرالهی افزود: روز شنبه ۱۵ خرداد ماه ۱۴۰۰، این کارگر ۵٠ ساله همراه با یک مقنی کار طبعه کشور افغانستان در حال حفاری بودند که بعد از خروج کارگر طبعه افغانستان، ناگهان چاه ریزش کرده و مقنی کار منوجانی زیر آوار محبوس شد.

آقای شکرالهی با بیان اینکه عمق چاه بیش از ۵٠ متر است، افزود: در قسمتی از چاه، تونلی توسط صاحبان چاه از قدیم جهت افزایش آب دهی حفر شده که طول و عرض آن بیش از پنج متر بوده و این چاه کن در اثر ریزش همین تونل داخل چاه گرفتار شده است.

وی تصریح کرد: پس از مطلع شدن از این حادثه طی تماس تلفنی از هلال احمر استان کرمان و همچنین شرکت معادن فاریاب جهت کمک رسانی فوری و آوردن تجهیزات مناسب برای بیرون کشیدن جسد مقنی کار منوجانی از درون چاه درخواست کمک شد.

منصور شکرالهی افزود: نهادهای امدادی هلال احمر و آتش نشانی به دلیل نداشتن امکانات و تجهیزات نتوانستند در خارج کردن این کارگر از چاه کمک کنند، به همین دلیل پیگیری ویژه از مرکز استان انجام شد ولی این نهادها هم نتوانستند جسد را بیرون بکشند.

نماینده مردم منوجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چندین چاه کن برای بیرون آوردن فرد وارد چاه شدند، ولی با توجه به احتمال ریزش چاه از ورود به آن قسمت امتناع کردند.

وی افزود: کارگران معدن آسمینون منوجان و بویژه گروه های مردمی بالاخره با تلاش شبانه روزی موفق به بیرون کشیدن پیکر این مقنی کار شدند.

آقای شکرالهی داد: از مسئولان استان کرمان درخواست دارم بنا بر ضرورت و با توجه به در اختیار نداشتن امکانات و تجهیزات مناسب توسط نهادهای امدادی منطقه مثل هلال احمر، تجهیزات مناسب را در اختیار این نهادها قرار دهند.

نماینده مردم منوجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شرایط منطقه جنوب کرمان با توجه به نبود امکانات و تجهیزات مناسب، ایجاب می‌کند در تمام پنج شهرستان جنوبی استان کرمان آمادگی لازم به لحاظ تجهیزات زیستی و امدادی وجود داشته باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید