خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ دو کارگر در نکا و سقز / کارگر منوجانی با گذشت ۷۲ ساعت کماکان زیر آوار

فقدان ایمنی کار؛ مرگ دو کارگر در نکا و سقز / کارگر منوجانی با گذشت ۷۲ ساعت کماکان زیر آوار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز سه شنبه ۱۸ خردادماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر در شهرهای نکا و سقز جان خود را از دست دادند. همچنین پس از گذشت بیش از ۷۲ ساعت مقنی منوجانی به علت نبود امکانات و تجهیزات امدادی، کماکان زیر آوار است. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک کارگر در شهرستان سقز در حین کار بر اثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، وی چند روز پیش و در حین کار در اثر سقوط از ارتفاع به شدت مجروح و به مراکز درمانی منتقل شده بود، که در اثر شدت جراحات در یکی از مراکز درمانی این شهر جانش را از دست داد.

مرگ یک کارگر در نکا

به گزارش شمال نیوز، یک کارگر در شهرستان نکا در اثر سقوط آهن در حین کار جان خود را از دست داد.

مسئول ایستگاه آتش نشانی نکا گفت: این کارگر جوان در یک ملک شخصی قدیمی، در حال حفر چاه بود که به علت سقوط آهن، در عمق ۲۰ متری جان خود را از دست داد.

 قاسم فتحی افزود: گزارش حادثه برای این مقتی جوان در خیابان آرامگاه نکا از طریق سامانه ۱۲۵ اعلام و نیرو‌های عملیاتی ایستگاه آتش نشانی و گروه امداد و نجات بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: نیرو‌های عملیاتی ابتدا محل حادثه را ایمن سازی کرده و یکی از نجاتگران به عمق چاه رفت و با استفاده از تجهیزات مخصوص، این کارگر را از چاه خارج کرد، اما وی فاقد علائم حیاتی بود.

یک کارگر در منوجان دچار حادثه شد

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، روز شنبه ۱۵ خرداد ماه ۱۴۰۰، به دنبال ریزش چاه در روستای شهلکان منوجان، یک کارگر مقنی زیر آوار گرفتار شد.

بر اساس این گزارش، با گذشت بیش از ۷۲ ساعت از ریزش این چاه، تلاش‌ها برای بیرون آوردن مقنی از زیر آوار بی‌نتیجه بوده است.

در این گزارش آمده است، نهادهای امدادی مانند هلال احمر و آتش‌نشانی نیز به علت نداشتن امکانات و تجهیزات، نتوانسته‌اند در خارج کردن این کارگر از چاه کمک کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید