خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  با پایان مرخصی؛ شیرکو آگوشی به زندان نقده بازگشت

با پایان مرخصی؛ شیرکو آگوشی به زندان نقده بازگشت

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۱۷ خرداد، شیرکو آگوشی، زندانی سیاسی اهل شهرستان پیرانشهر، با پایان مرخصی به زندان نقده بازگشت. آقای آگوشی که در حال تحمل دوران محکومیت پنج سال حبس تعزیری خود است، طی روزهای اخیر به مرخصی اعزام شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امروز دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰، شیرکو آگوشی، زندانی سیاسی با پایان دوران مرخصی به زندان نقده بازگشت.

این زندانی سیاسی که دوران محکومیت ۵ ساله خود را در زندان نقده سپری می کند طی روزهای اخیر به مرخصی اعزام شده بود.

این زندانی یک بار دیگر روز ۶ اردیبهشت‌ماه امسال به مرخصی اعزام و روز ۲۵ اردیبهشت به زندان بازگشته بود. آقای آگوشی پیشتر نیز در تاریخ ۳۰ بهمن‌ماه ۹۹، با تودیع قرار وثیقه ۵٠٠ میلیون تومانی از زندان نقده به مرخصی اعزام و مورخ ۶ فروردین‌ماه سال جاری با پایان دوران مرخصی به این زندان بازگشت.

این زندانی سیاسی در تاریخ ۹ شهریورماه ٩٨، پس از زخمی شدن توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت و سپس بابت اتهام عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام توسط دادگاه انقلاب پیرانشهر به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد.

شیرکو آگوشی در پرونده‌ای دیگر که در دادگاه انقلاب مهاباد علیه وی گشوده شده به اقدام مسلحانه و درگیری با نیروهای سپاه پاسداران متهم شده است و در انتظار برگزاری جلسه دادگاه به سر می برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید